У Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка сьогодні перша лекційна зустріч з львівськими літераторами. Гість: Ярема Кравець

kravetsСьогодні, 23 червня 2015 року, у великому читальному залі Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка о 15.00 год. відбудеться зустріч з філологом-романістом, літературознавецем та перекладачем Яремою Кравцем на тему «Знайомство з українською літературою: особистий досвід».

Це перша з циклу лекційна зустріч з львівськими письменниками, які розповідатимуть про власну творчість та ділитимуться враженнями від творів інших українських класичних і сучасних авторів.

Співорганізатори заходу: проект «Духовна велич Львова» у рамках реалізації ініціативи «ПРОчитання» та Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Ярема Кравець розповідатиме про українську літературу в контексті світової, зокрема зосередить увагу на виданнях українських авторів у Франції та французькій літературі в Україні, розкриє власне бачення сучасної української літератури, полідиться думками щодо того, наскільки духовність письменника впливає на власну творчість та чи варто письменникам піднімати питання релігійного характеру у своїх творах.

«Як старанно ми дбаємо про чуже, та як мало знаємо про своє! Для того, щоб звернути увагу на самобутність, актуальність української літератури влаштуємо своєрідне знайомство з українською книгою крізь власний досвід сучасних письменників» – зазначає координатор ініціативи Анастасія Бобеляк.

Під час зустрічі відбудеться також презентація книги Яреми Кравця «Quae scripsi, scripsi: романські літератури у рецепції Івана Франка»

«Ярема Кравець – відомий дослідник і перекладач, доробок якого сприяє як популяризації французької літератури в українському інтелектуальному просторі (серед авторів, що промовляють до українського читача у виданнях вченого – де ля Боесі, Лярошфуко, Вольтер, Ґ. Флобер, Ґі де Мопассан, Е. Вергарн, Р. Роллан, Ф. Моріак,  А. Еґпарс, А. Фроссар та багато ін.), так і наголошуванню української присутності у європейському гуманітарному дискурсі.  Тому дослідження Я. Кравця є вагомим здобутком європейського франкознавства. Дослідник простежив вплив та ідейну присутність творчості Івана Франка у французьких, бельгійських, іспанських авторів новітньої доби, а також відтворив процес творчого опрацювання та Франкової рецепції європейської франкомовної літератури. Творення нової дійсності модерних українців для Каменяра  означало глибоке усвідомлення суспільного значення найвищих здобутків світового мистецтва слова. Саме такий контекст вивчення світової і заглиблення в українську літературу є визначальним і для Я. Кравця» – переконаний Василь Кметь, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка.

Такі зустрічі з львівськими літераторами організатори планують проводити влітку та впродовж осені, щоб завдяки їхнім свідченням визначити місце української літератури у наш час, розкрити духовні аспекти творчості письменників та зрозуміти смаки сучасної аудиторії.

Нагадаємо, ініціатива «ПРОчитання» заснована в рамках проекту «Духовна велич Львова» задля популяризації читання української літератури серед львів’ян та українців загалом.