Чому римо-католики в Україні продовжують приймати Причастя до уст, а не на руку – про це розповів єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук.
Пояснення єпископа оприлюднено на YouTube-каналі дієцезії.
За словами єпископа Павла Гончарука, Причастя на руку уділяється в країнах, де місцева Конференція єпископів* звернулася з відповідним проханням до Апостольської Столиці та отримала на це дозвіл. Оскільки такого звернення від єпископату з України не було, то нема й відповідного дозволу.
«Такий дозвіл був від Столиці Апостольської під час ковіду. Оскільки пандемія закінчилася, той дозвіл сам по собі вигас, і тому вже діє нормальне право», — зазначив єпископ. «Тому в нас в Україні ніхто з єпископів не може дозволити уділяти Святе Причастя на руку. І ті, люди, які приїжджають з-за кордону, там, де діє такий дозвіл, повинні достосуватися до правил, які діють в нашій країні і приймати Святе Причастя до уст».
Єпископ Павло Гончарук заохотив за необхідності спокійно роз’яснювати людям це питання. «Нема виключення — Святе Причастя уділяється до уст», — наголосив він та закликав пам’ятати «Кого приймаємо у Святому Причасті» та «бажати якнайскоріше Його прийняти до себе, до свого серця». «Тому що Ісус Христос казав: “хто їсть Моє Тіло, п’є Мою Кров, має життя і буде мати життя”. Ми приймаємо самого Ісуса Христа — запрошую поглиблювати свою свідомість… А уділяння Святого Причастя на руку не є щось найважливіше чи найправильніше. Концентруймось на Тому, Кого приймаємо, і шануймо правила, які існують в цій країні», — завершив єпископ.
*Конференція римсько-католицьких єпископів (єпископат) – орган, що об’єднує єпископів Римсько-Католицької церкви країни та має на меті координувати діяльність єпископів і співпрацю в розв’язанні поточних питань із життя Церкви.