Відтепер вірні УГКЦ можуть придбати новий церковний календар на вересень–грудень 2023 року

З 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль для нерухомих свят. Відтак, щоб уникнути плутанини, в УГКЦ вже надрукували оновлений календар на вересень–грудень 2023 року, який розповсюджують у парафіях по всій Україні. Про це інформує сайт Української греко-католицької церкви. 

Як зазначають в УГКЦ, Патріарша Курія від 2010 року щороку видає церковний календар. Серед вірних його називають «патріаршим», адже від початку реалізації цієї ідеї, кошти, які отримують із його продажу, скеровують на завершення будови Патріаршого собору в Києві та діяльність інформаційних структур Церкви. Нове видання міститиме зміни, передбачені календарною реформою.

Календар уклала Патріарша літургійна комісія. Доповнення до календаря на 2023 рік, окрім зазначення святого дня, подає також літургійні читання.

Електронну версію календаря можна знайти на офіційному сайті УГКЦ у розділі «Бібліотека» > «Богослужіння» або за посиланням.

Нагадаємо, 6 лютого 2023 року в ефірі «Живого Телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив про рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні про перехід на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. У відповідь на рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні громади Української греко-католицької церкви у світі оголосили про таку ж календарну реформу. Відтак рішення переходу на новий стиль прийняли й інші єпархії: зокрема, на григоріанський календар перейшла Мукачівська греко-католицька єпархія, а також Апостольський Екзархат для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії. Оскільки перехід на новий стиль відбудеться з 1 вересня 2023 року, оновлений церковний календар УГКЦ буде для них актуальним.