Книжку історій людей з розумовою неповносправністю «Крізь вушко голки» презентували у Львові

ofK2wfDmic4У суботу, 3 жовтня, в конференц-залі Українського Католицького Університету відбулася презентація книжки про неповносправних людей Вікторії Дмитрук «Крізь вушко голки». Захід відбувся в рамках 8-го Екуменічного соціального тижня «Освіта задля змін: духовність та інновації».

«Ми хотіли поділитися історіями про звичайних людей. Ця краплина у великому морі світу, яка несе ніби прості, але дуже важливі істини… Все в цій книжці є цілісним: фотографії доповнюють текст, а текст – фотографії. Дуже хочеться, щоб те, що ми відчували, коли створювали книгу, ви відчули теж, коли будете брати її до рук. Для того, щоб познайомитися із цими людьми, нам потрібно скинути багато зайвого і бути самим собою. Їм не потрібні наші достатки чи здобутки. Їм потрібна наша дружба», – розповідає Вікторія Дмитрук, автор та упорядник книги.

Під час презентації відбувся не лише виступ авторки, а й “друзів” спільноти «Лярш-Ковчег», осіб з розумовою неповносправністю, чиї історії увійшли у збірку інтерв’ю, тобто її героїв та показ буктрейлера.

На презентацію також були запрошені ті люди, завдяки яким ця книжка вийшла у світ. Зокрема Катерина Птаха, яка робила світлини для книги, поділилася враженнями від процесу зйомки: «Я дуже хвилювалася, коли працювала. Проте я розуміла, що треба фотографувати те, що відчуваю. Цей процес заворожуючий. “Друзі” (тобто герої книги, – ред.) відкрили мені свій світ і допомогли мені відчути його».

Додамо, що організатор заходу і видання книжки «Крізь вушко голки» — громадська організація «Лярш-Ковчег». «Ляршівці» запевняють, що це місце, де знаходять друзів, у якому можна дружити.

12034428_1094435687241273_3786866892870757136_oДовідка:

У Львові ГО «Лярш-Ковчег» об’єднує: чотири творчі майстерні для осіб з розумовою неповносправністю, денну програму для осіб з глибокою неповносправністю та будинок підтриманого проживання. Місія організації – проголошувати особливі дари осіб з неповносправністю для творення більш гуманного суспільства. Основні напрямки діяльності: створення програм з працетерапії та реабілітації, створення умов для самовираження та самореалізації; сприяння інтеграції в суспільство; підтримка родин.