13 січня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Львові Національна хорова капела «Дударик» співатиме колядки та щедрівки X-ХХІ століть. Це єдиний львівський концерт легендарного колективу у цьогорічному різдвяному сезоні.
Керівник капели Дмитро Кацал розповів, що у програмі концерту звучатимуть хорові твори золотої скарбниці української різдвяної музики X-ХХІ століть: ірмос і фрагменти «Навечір’я Різдва», колядки Півдня, Сходу, Центру і Заходу України, українські коляди і щедрівки, якими пишається увесь світ, ті, які співає тільки Львів, і такі, які знає уся Україна.
«Коли гримлять гармати, музи мовчать і продукують зброю. Порівняно із довоєнними роками, коли пʼять і більше різдвяних концертів було нормою, цей один концерт є мовчанням капели. Ще три концерти відбулися на гастролях в Данії (якій ми завдячуємо появі літаків невдовзі). Дуже непросто, а точніше неможливо бути митцем країни, що перебуває у війні за існування. Також не просто співати у храмі, у якому відспівали вже двох наших співаків. Тому цей концерт – це радше маніфест капели, хорової школи, спільноти, львівʼян, українців про непохитність віри у перемогу», – зазначив керівник Дударика.
Концерт відбудеться у суботу, 13 січня 2024 року, о 16:00 в Гарнізонному храмі (м. Львів, вул. Театральна, 11).
Вхід вільний.
Під час концерту відбудеться збір коштів на потреби захисту від безпілотників і баражуючих боєприпасів для прикордонників у Луганській області ЗСУ.
Як відомо, «Дударик» є музичною візитною карткою Львова та України: за понад пів століття свого існування колектив, що починався як львівський хор хлопчиків і мужчин, пройшов шлях Народної, Державної і врешті Національної академічної хорової капели, відомої в Україні та поза її межами.
Досягши загальносвітового визнання та набувши незаперечного авторитету, капела щоразу у кожному виступі засвідчує свій унікальний рівень, як підтвердження цього – Національна премія ім. Тараса Шевченка, яка є найвищою урядовою нагородою в галузі культури, та інші численні нагороди.
Повідомила Ольга Максим’як