Протестант п’ять днів молився на вервиці та поділився своїми враженнями

Молодий протестант-лютеранин з Філіппін, якого звати Денніс, поділився своїми враженнями від молитви на вервиці (розарію). Впродовж п’яти днів він практикував цю молитву та розповів про свої почуття та висновки в Твіттері (X).

«Останніми днями, після різних розмов, глибоких роздумів і розважань я вирішив, як мисляча чесна людина, яка любить богослов’я, спробувати молитися на вервиці, тож купив собі розарій», — пише Денніс.

Перші враження

«Мої перші враження: я трохи хвилювався, але відчував себе досить комфортно, тримаючи його (розарій) в руках. Потім я молився з іншими людьми, використовуючи його. Насправді це дуже заспокійлива практика, здебільшого роздумування та промовляння (або слухання) водночас», — розповів молодий лютеранин.

Денніс помітив, що розарій — «це майже все Святе Письмо, призначене для роздумів про життя Ісуса». «Це не молитва до Марії, але Марія, як Богородиця і мати нашого Господа, по суті, виступає модератором у всіх великих подіях. Її вшанування возвеличує Ісуса і те, як вона, сповнена благодаті, понесла тягар виношування і виховання Ісуса, і наскільки вона була близька з Ним».

Денніс робить висновок, що молитва на вервиці основана на Писаннях та насправді звернена до Ісуса. В ній  «ми відзначаємо Його життя, всіх святих і, звичайно ж, Марію, яка брала велику участь у формуванні нашої віри разом з Христом і будувала нашу Церкву».

«Насправді я вважаю, що Розарій – це чудовий акт посвяти, наполегливості та відданості нашому Господеві і Спасителю», — переконаний хлопець.

Помилкова думка

Денніс погоджується, що когось може збентежити велика кількість молитов «Радуйся, Маріє» («Богородице Діво»), «але її промовляння дає зрозуміти, що ніхто не молиться до Марії, але через неї повною мірою молиться до Христа».

Тож, наголошує лютеранин, молитва на вервиці «не є людською вигадкою». «Її основою є таїнства з життя Ісуса, Апостольський Символ віри, “Отче наш” і “Слава Отцю” – стовпи та основи молитви, які показують її істинність, те, що Ісус схвалив би».

Заключні думки

«Розарій – це чудова побожна молитва, якою можуть молитися навіть протестанти, не порушуючи жодних своїх вірувань», — завершує свій допис Денніс. «Це не ідолопоклонство, ця молитва не вигадана людиною, і вона не нічого не віднімає в Ісуса, вона вшановує Його так, як мало що може».

Молодий лютеранин з Філіппін рекомендує іншим людям молитися на вервиці. Але спочатку треба підготуватися. Він сам так зробив: придбав вервицю, дослідив, як на ній правильно молитися, а також спілкувався зі своїми друзями-католиками, які відповіли на його запитання.  

Реакція

В коментарях багато хто підтримав зусилля Денніса. Однак його молитовний експеримент сподобався не всім. Хтось навіть написав, що Марія померла і не може молитися за нас. Інший коментатор нагадав Деннісу про Мартина Лютера, якому «Бог відкрив очі на істину про те, що людина виправдовується лише вірою», і що саме це є основа, а не Римсько-католицька церква. Подібних коментарів було чимало…

«Сказати, що Марія не на небесах – це одна з найогидніших речей, які я коли-небудь чув у своєму житті», — зреагував Денніс.

«Марія і католицька церква не є благословенною надією», — написав ще один коментатор. «Єшуа — наша благословенна надія! Марія і Папа не можуть спасти тебе, добрі вчинки ніколи не спасуть тебе. Є тільки одна річ, яку вимагає Бог, і це віра в Єшуа для спасіння твоєї душі…».

Тоді як одні ділилися доктриною, інші свідчили про свій досвід. «Коли я вперше молилася Розарій, я була баптисткою і дуже хвилювалася. Але я полюбила її, і тепер це моя улюблена молитва. Вона дуже заспокоює, якщо ви стривожені або засмучені», — написала Дженіфер.

Також читайте: Блаженний Гонорат: Не знаєш, яке рішення прийняти? Молись Розарій

Де Розарій в Писанні?

«Де Розарій в Писанні?», — запитує інший дописувач.

Денніс відповідає: «А де (в Писанні) Sola Scriptura і Трійця? Це вас не хвилює? Так само в Святому Письмі немає безпосередньо Розарію, але майже все, що стосується його, там є:

  1. «Символ віри», або визнання віри на початку Розарію — це ніщо інше, як найдавніше сповідання хрещення, спільне для всіх християн.
  2. «Отче наш» — також частина Розарію — є буквально біблійною.
  3. Таємниці за своєю природою стосуються роздумів над життям Ісуса.
  4. Перша частина «Радуйся, Маріє» відповідає вітанню Ангела під час Благовіщення та Єлисавети під час відвідин (її Дівою Марією).

Другу половину (в латинському обряді) — Свята Маріє, Мати Божа, молися за нас грішних, нині і в годину смерті нашої» – можна зрозуміти так:

  • «Свята Маріє» відповідає біблійному уривку про Благовіщення (Лк.1, 28: «благодаті повна»).
  • «Мати Божа» — це сама суть біблійного Благовіщення, навіть, якщо цей термін (Богородиця) був затверджений в Ефесі (431 р.)
  1. Нарешті, «Слава Отцю…» прямо посилається на Трійцю. Це слово не згадується в Біблії, але хто поставить під сумнів Отця, Сина і Духа та належну їм хвалу».

 «Я все ще новачок у цьому, але я це зробив і не шкодую про це», — написав Денніс.

Також читайте: Вервиця «працює» – запевняє сестра Люсія з Фатіми та пояснює, чому

Добра нагода на Піст: з’явився новий тираж особливої книги про Богородицю

Богородиця у Фатімі: «Моліться далі на вервиці, щоб досягнути кінця війни»