Сьогодні – двадцять перша річниця єпископської хіротонії Митрополита Львівського УГКЦ Ігоря

17 лютого 2023 року виповнюється двадцять один рік з дня Архиєрейської хіротонії владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського.

До початку єпископського служіння за плечами ієромонаха Ігоря було понад 20 років священства у Згромаджені Найсвятішого Ізбавителя у підпільній – а відтак відновленій – Церкві. І більше: саме його внесок у вихід УГКЦ з підпілля надзнаковий, адже ієромонах Ігор став одним із групи священників та єпископів УГКЦ, що у 1989 році поїхали до Москви з вимогою легалізації Церкви, ризиком власного здоров’я і життя відстоюючи її право на свободу.

11 січня 2002 року було офіційно повідомлено з римського Престолу про затвердження вибору Синоду Єпископів УГКЦ про те, що ієромонах Ігор (Возняк) ЧНІ стає єпископом-помічником Львівської Архиєпархії з титулярним єпископським престолом Ніси Лікійської. Відтак 17 лютого 2002 року в Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові відбулася єпископська хіротонія ієромонаха Ігоря, яку він прийняв з рук Блаженнішого Любомира, Предстоятеля УГКЦ. Співсвятителями були владика Михаїл (Бздель), Архиєпископ і Митрополит Вінніпезький, та владика Михаїл (Сабрига), єпарх Тернопільсько-Зборівський.

Пізніше, згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5–12 жовтня 2004 року, владика Ігор був обраний Архиєпископом Львівським. 10 листопада 2005 року в Архикатедральному Соборі святого Юра відбувся Чин введення на престол нового Архиєпископа Львівського. 29 листопада 2011 року було проголошено відновлення Львівської Митрополії УГКЦ, до складу якої увійшли Львівська Архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. Архиєпископ Ігор відтак став Митрополитом Львівським і донині звершує батьківський провід та опіку над вірними УГКЦ.

Від імені громади Львова щиро вітаємо Митрополита Ігоря! Дякуємо за віддане й жертовне служіння і бажаємо йому многих літ у мирі, насназі та Божій благодаті!

Також читайте: “Не біймося змін”: 10 добрих порад Митрополита Львівського Ігоря для зрілого духовного життя

5 ключових висловлювань Митрополита Ігоря (Возьняка) про святість, мужність та мир