Сьогодні, 10 березня 2020 року, у Львівській духовній семінарії Святого Духа, священнослужителі Львівської Архиєпархії УГКЦ прослухали лекцію від головного лікаря Львова Володимира Зуба про методи профілактики коронавірусу. Також до події долучився директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко. Як підкреслив, Володимир Зуб, помиті руки не захистять 100% від вірусу, але значно знизять ризик інфікування:
“Важливо інформувати населення: Це і ЗМІ, і Фейсбук, і індивідуальні зустрічі у колективах, це зокрема і робота зі священнослужителями. Бо священики на парафіях, і зокрема у Західній Україні є лідерами думок. Згідно із соцопитуваннями,вони користуються великою довірою у населення. Не всі користуються Фейсбуком, особливо літні люди, але до храму приходять майже всі. Йдуть зі своїми проблемами, питаннями, важливо, щоб священики володіли найновішою інформацією, яка накопичена сьогодні про коронавірус.З цією метою,ми сьогодні й зустрілися”, – розповів Володимир Зуб.
Під час лекції пан Володимир Зуб нагадав про так званий “кашльовий етикет”, коли потрібно прикривати під час чхання лице хустинкою, або ж чхати у ліктьовий згин, а також наголосив “не геройствувати” і закликав особу, яка занедужала, не йти на роботу, а пролікуватися та дочекатися одужання. Також головний лікар порадив рідше торкатися обличчя, чи поправляти зачіску, або ж робити це ретельно помитими руками. Головний лікар застеріг, що вакцини від вірусу наразі немає, але відома величезна кількість випадків, коли люди одужують, вчасно звернувшись за лікуванням. Особливу увагу медик порадив звернути на дизенфектори, які встановлюють у приміщеннях.
Водночас, священнослужителі відкриті до отримання інформації про коронавірус і, відповідно до запобігання та профілактики. Про це розповів керівник благодійного фонду “Шпиталь Шептицького”, отець-доктор Андрій Логін:
“Церква дослухається до рекомендацій, які випрацьовані медичними структурами – і це є основа наших дій. Ми також розуміємо, що паніка – це найгірший сценарій розвитку подій.Знаємо, що Святіший Престол має позицію, що коли вірус поширюється у активний фазі, то варто уникати великих скупчень людей. Можливо таке потрібно буде запровадити й в Україні, але зараз стосовно вірусу наша держава виглядає цілком стабільною. Священики на своїх парафіях також будуть вибудовувати механізми запобігання вірусу.У першу чергу, ми повинні розуміти, що кожна людина має відповідально ставитися до стану свого здоров,я, звертатися за допомогою, а також мати солідарність з ближніми своїми. Бачити можливості допомогти таким людям. Відповідальність та солідарність – це важливі християнські чесноти. Також віримо, що Господь допоможе всім нам вистояти у часі випробувань”, – наголосив отець-доктор Андрій Логін.
Після лекції священнослужителі мали нагоду поставити свої запитання.