Сьогодні у Львові військовий капелан о. Андрій Дуда разом із художником Мирославом Отковичем презентували мистецький проект

Сьогодні, 20 листопада 2018 року, у  частині А0284 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, напередодні свята Собору св. Архистратига Михаїла і дня десантника, презентували мистецький проект “Король Данило і нащадки княжої слави”. Проект у творчому тандемі створили військовий капелан, клірик храму святого Миколая УПЦ КП о. Андрій Дуда та народний художник України Мирослав Откович.

DSC_1146DSC_1114

У експозиції поєдналися портретні фото, які на східних теренах створив військовий капелан та масштабне полотно, присвячене королю Данилу, яке ще 10 років тому створив Мирослав Откович і  яке упродовж цих років прикрашає клуб 80 аеромобільної бригади.

“Щоразу на Сході я бачив очі наших захисників. І я запитав себе, як це можна передати? Найкраще це робити через фотокамеру. Є ті моменти, коли я справді бачу, що мить зупинилася. І коли я дивлюся ці фотографії, то знову лину туди, до наших хлопців.І це великий дар бути разом із ними – тими людьми, які утверджують нашу свободу, там на Сході. Це хлопці і дівчата зі світлими обличчями, радісні. Це найкращі люди, які є у нашій державі”.

  Переважно на потретах бійці 80 аеромобільної бригади, у експозиції є 16 світлин. Навпроти них розміщене- панно, присвячене королю Данилу Галицькому. Який також “був десантником”, адже постійно “не виймав ніг із стремен”, адже також був високомобільним воїном, як і сучасні десантники. Про історичні паралелі мистецького проекту розповів митець Мирослав Откович:

“Ми показуємо короля Данила, як великого державобудівника, провидця. І великого воєначальника, який зумів тримати порядок. І ми проводимо паралелі із сьогоденням. Те, що роблять наші воїни зараз на Сході – це неоціненно. І ми хотіли показати тяглість із княжих часів до сьогодні. Як тоді, так і зараз Україна – це дивовижна держава. Але молимося, щоб настав кінець війни”.