Сьогодні в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.  Сьогодні у Львові відбувається ціла низка заходів, присвячена вшануванню пам’яті жертв Голокосту. У першій половині дня пройшли два мітинги: біля  пам’ятного знаку на місці колишнього Янівського концтабору і біля пам’ятника жертвам львівського гетто. Організував ці заходи Всеукраїнський єврейський благодійний фонд “Хесед-Ар’є”.

 О 13:00 у Львові розпочався круглий стіл “Людяність над безоднею пекла: феномен «Праведників Світу». Подія є ініціативою Почесного консульства Держави Ізраїль  у західному регіоні України та юдейської релігійної громади прогресивного юдаїзму “Тейва”. Науковці, громадські діячі, духовенство міркують над феноменом людяності, яким був притаманний Праведникам Світу, котрі попри загрозу власної смерті, рятували потребуючих.

217

Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма, – повідомляє Укрінформ.

Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйони на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.

Світова спільнота цього дня не тільки згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом та всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля стосовно окремої групи людей.

За матеріалами: ЗІК