У Центрі Шептицького провели форум лідерства для церковних громад

Сьогодні, 23 червня, відбувся одноденний закритий форум “Стала громада 2030”, який організувала Львівська освітня фундація. Захід присвятили темі лідерства між партнерами, які працюють над сталим розвитком громад через соціальне служіння Церкви.

У рамках форуму учасники дізнаються про навики та якості лідера, про участь Церкви у  соціальному служінні та зміни й виклики, які очікують громаду протягом десятиріччя. 

“Під час Форуму “Стала громада 2030” ми говоримо про нову реальність, виклики, які мають відбутися протягом 10 років.

Учасники форуму – чинні й потенційні чинні партнери, голови організацій,  представники різних конфесій та церковних організацій.

 Ми хочемо створити екуменічний діалог між людьми, між громадою та Церквою. Адже стала громада не може існувати поза  Церквою, яка є центром соціального  служіння. Тому ми підсилюємо потенціал громади через соціальну дію Церкви”, – ділиться Аліна Михайлюк, координатор закритого форуму.

“Учасники поділяться своїми напрацюваннями, визначимо  напрямки співпраці із партнерами та підсумуємо, якою може стати громада у наступні 10 років”. 

У дискусійній платформі взяли участь  такі спікери як Мар’яна Кащак, керівниця Львівської освітньої фундації; о. Ростислав Пендюк, заступник Голови Душпастирської ради Патріаршої курії УГКЦ, голова Патріаршої комісії у справах молоді; о. Андрій Нагірняк, адміністратор Патріаршої Курії УГКЦ; о. Олег Лука, співзасновник Української соціальної академії; Олена Шевчук, керівниця проекту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні»; о. Сергій Дмитрієв, керівник Управління соціального служіння ПЦУ Eleos-Ukraine, капелан; Дмитро Матюхін, відповідальний за соціальне служіння у міжконфесійному протестантському об’єднанні “Собор”.

Спікери говорили про те, яким має бути лідер, роль освіти у формуванні лідерства та участь Церкви в соціальному служінні, основні виклики лідера в сучасних умовах та бачення розвитку церковних громад протягом 10 років, а також поділились власним досвідом.

У другій частині форуму провели майстерню для учасників,  які поділились на чотири групи. 

 Кожен учасник доєднався до однієї з чотирьох  тем майстерні за власним вподобанням.

У майстерні вони напрацювали можливі сфери розвитку в громаді протягом 10 років і презентували їх за методологією світового кафе, яка передбачає можливість кожному учаснику висловитися із більшості тем.

 Вже двадцять років Львівська освітня фундація створює дискусійні платформи для партнерів, щоб ділитися досвідом і розвивати становище в громадах. 

Підготувала Наталя Стареправо, фото авторки