З нагоди 5-річчя галереї сучасного сакрального митсецтва «Іconart» сьогодні у Львові стартує проект «Вихід»

imageУ четвер, 17 грудня 2015 року, о 17.00 в Галереї Дзиґа (вул.Вірменська, 35) відбудеться відкриття мистецького проекту «Вихід» з нагоди 5-річчя львівської галереї  сучасного сакрального мистецтва «Іconart». Вона триватиме до 9 січня одразу у двох галереях «Дзизі» (вул. Вірменська 35) та «Iconart» (вул. Вірменська 26). Переглянути експозицію можна з 12 до 19 год. щодня, крім понеділка.

Проект «Вихід» є спробою переосмислення сакрального мистецтва в рамках сучасної культури. Оскільки Вихід є поняттям динамічним, тож і проект «Iconart» пропонує, свого роду, паломництво – між культурою традиційною та сучасною, між людиною та спільнотою, між святим та грішним, між словом та образом, а також між виставковими просторами «Дзиґи» та «Iconart».

Вихід в Дзизі (Вірменська, 35) презентує живопис художників, які співпрацюють з галереєю. Представлені образи є віддзеркаленням ідеї Виходу в Старому Завіті, Новому Завіті, в церковній традиції. Вони прочитуються з допомогою слова людського (апокрифічного, живого й емоційного) та Божого (Євангельського, фундаментального та правдивого).

Вихід в Iconart (Вірменська, 26) є точкою відліку для проекту. Ярослава Ткачук відкриває Вихід як Небеса Відкриті – образ небесного світу, з якого людина вийшла, й до якого вічно повертається.

Вихід в Дзизі (Вірменська, 35 – соціалка) – це мурал Вихід/Відхід Сергія Радкевича, що  є рефлексією на тему Виходу людини в сакральній культурі.

«Таким чином, спробуємо подумати над тим, що означає Вихід для християн, які тлумачення пропонує нам Святе Письмо, Ікона, Традиція, Церква, Людина щодо того, чи бачити в ньому негативний, а чи позитивний сенс – втечу чи паломництво; поразку чи дорогу до Царства; вигнання чи свободу; покарання чи спасіння; активну дію чи пасивну, відкриту/закриту