Зустріти Різдво з добротою. 5 порад Митрополита Димитрія

Сучасний світ став надто жорстоким, але сам світ не є зло в прямому розумінні. Цей світ в загальному і в особистісному житті творимо ми, люди. Що треба зробити, щоб цей світ був добрим і життя наше було якомога кращим?:

  1. Святитель Іоан Золотоустий каже, що немає такого гріха, який би був не покритий даром людинолюбності Божої, але при одній умові, якщо кожний із нас ухиляється від зла для того, щоб творити добро. Тому ще псалмоспівець Давид взивав: «Ухиляйся від зла і роби добро» (Пс. 36, 27). Творіть добро ближньому, допомагайте тим, хто цього потребує і не відмовляйте тим, хто у вас просить, бо в образі убогих до нас приходить Христос.
  2. Якщо хто за якихось обставин нажив собі ворога, то постарайтесь у ці дні з ним примиритися. Непримиренність завжди шкодить вашому життєвому успіху і навіть особистому здоров‘ю. Тому нехай сонце не заходить у гніві вашому (Еф. 4, 26).
  3. Особливо у ці передріздвяні, і вже потім різдвяні дні, я хотів би застерегти і чоловіків, і жінок уникати усіляких гороскопів і гадань та віри в якісь дивакуваті пророцтва, яких повно у зв‘язку з приходом Нового Року і свят. Не треба думати, що це якісь дрібнички і пустощі. Ці речі можуть втопити вашу душу і звести її до безодні зла. Бо такий є задум лукавого. Так само привчіть свого язика не промовляти всіляких клятв і т. п. Перестаньте взагалі в житті займатись пустомовством.
  4. Не будьте легковажними до свого спасіння, не думайте, що це байки. Свій час шануйте, день свого життя вибудовуйте так, щоб вистачало часу для молитви, для розмови з Богом.
  5. Пам‘ятаймо ще про одне, те що ми бачимо навколо себе, те що ми споглядаємо своїми тілесними очима, є тимчасовим, а те чого не бачимо, є вічним, тому принцип нашого життя повинен бути уведений у цей постулат. Немовляті Ісусу звеселімось – Богу поклонімось!