Книжкова осінь у Львові: що читаємо? (Опитування)

книги“Книги – морська глибина! Хто в них пірне аж до дна, той, хоч і труду мав досить, дивнії перли виносить”, – ці слова Івана Франка сьогодні відомі кожному школяреві. Проте, зважаючи на останні цифрові тенденції і можливості, час, витрачений на прочитання книги, все ж залишається небаченою ексклюзивністю. Книга захоплює і заворожує, повертає нас в особливий вимір, збагачує духовно. Читання зі сторінок творить певну культуру елітності, воно представляє наш сьогоднішній світовимір зовсім не таким банальним і приземленим. Книга формує смаки і закладає у серці читача високі ідеали.

Початок вересня передбачає у нашому місті настання книжкової пори, адже щорічно Львів запрошує читати. Цьогоріч вже у двадцять четверте. Напередодні Форуму видавців ми попросили читачів та авторів нашого ресурсу поділитися своїми теперішніми книжковими знахідками і про те, що бажають придбати на найбільшому читацькому святі.

о. Михайло Сивак, кандидат богословських наук, проректор Львівської православної богословської академії УПЦ КП

401709_307384909340602_1242534187_nУ сферу моїх захоплень входять книги з богослів’я та філософії. Останню книгу, яку прочитав є праця, присвячена життю та діяльності Митрополита Сурозького. Повна назва –  “Митрополит Антоній Сурозький: біографія і свідчення сучасників”, упорядник- Е. С. Тугаринов. Для мене ця книга цікава тим, що у ній містяться різноманітні спогади про цього богослова. Тай, загалом, читати біографічну літературу є досить цікаво, оскільки життєпис тієї чи іншої видатної людини є свого роду “ключем” до кращого розуміння його творчості. Тому на Форумі буду шукати літературу саме такого спрямування.

Ольга-Марія Гнип, студентка Інституту екуменічних студій УКУ, блогерка сайту “Духовна велич Львова”

14853162_716940351793323_2035019365629377752_oНе дарма осінь називають книжковою порою(!), тому зараз я читаю аж три книги: «Маленькі жінки» Луїзи М. Олкот від видавництва «Свічадо»; «Їсти, молитися, кохати» Елізабет Ґілберт від ВСЛ; а також, «Хроніки Нарнії» К.С. Льюїса від Клубу Сімейного Дозвілля. Цьогорічний Форум Видавців має стати для мене чимось дуже особливим. Я вперше буду на ньому в ролі авторки історії, яка увійшла у збірку «Звичайні незвичайні священики» від «Дискурсус». Поза тим, звісно, заглядатиму на Форумі за новинками від моїх улюблених видавництв – «Свічадо» й «ВСЛ». Зокрема, за новими книгами Надійки Гербіш, Дзвінки Матіяш та іншими.

Ірина Кметь, заступниця декана філологічного факультету ЛНУ ім. І.Франка, блогерка “Духовної величі Львова”

2017-07-04-2-diploma-02Добра книга допомагає попри все залишатися сучасною людиною, витримувати шквали сьогодення, додає сил і настрою. Цим і керуюся, коли добираю для себе відповідну лектуру. Зазвичай починаю і закінчую свій день художнім словом, дуже люблю різножанрову й різночасову поезію. Зараз дочитую перевидання творів священика і письменника Григорія Савчинського. Легкі вірші, гуморески, оповідки з життя і про життя допомагають не втратити щирості й простоти у щоденному спілкуванні. Післясніданкова пора, час праці поза домом, супроводжується зазвичай корисною навчальною літературою, до якої скеровують і власні зацікавлення, і зацікавлення студентів. Нещодавно із задоволенням прочитала книгу журналіста з Дніпра Володимира Селезньова «Мовні війни». Осмислена й обґрунтована позиція автора щодо мовної політики, належне спростування поширених в антиукраїнських виданнях теорій про українську мову як зіпсутий польською діалект російської зацікавить, гадаю, не тільки філологів, а усіх, хто протистоїть російській пропаганді. Вечір – осінь дня, спонука озирнутися і зрозуміти важливість кожної прочитаної сторінки. Допомагає у цьому релігійна, філософська книга. Надзвичайно цікавими у цій тематиці є серія книг італійського психолога Валеріо Альбісетті. «Зосереджена лише на собі людина живе у постійній тривозі, заганяючи себе в стан рабства, безпорадности, неволі, випускаючи з поля зору справжній сенс життя. Якщо ж ця особа зосередиться на особі Бога, то вона постійно відкриватиме для себе нові шляхи розвитку, які дозволять їй любити себе та інших» – з останньої його книги «Щасливі попри все». На форумі книговидавців звертатиму увагу на новинки серед художньої, навчальної літератури, книг історичної тематики. Серед переліку видань зацікавили твори Костянтина Москальця, Галини Крук, Ігоря Римарука. Хотіла би ознайомитися з книгою Світлани Маценки «Метамистецтво», Володимира В’ятровича «(Не)історичні миті. Нариси про минулі сто років».

Отець-диякон Юрій Федів, голова Львівського ставропігійного братства імені Андрія Первозваного УАПЦ

21244582_1760640297297038_120732452_nЛюблю читати, особливо праці видатних українців. Готуючи фестиваль богородичної пісні «Богородице, Діво, радйся» мав змогу ознайомитися із працями Митрополита Іларіона (проф. Івана Огієнка), які повертаюся в Україну з далекої Канади. Великою приємністю є і друк його рукописів із циклу «Запізніле вороття», який щороку поновлюється новою книгою. Власне цього року вийшла друком праця «Світильники землі української», де можна ознайомитися із великою духовною спадщиною нашого народу. Також минулого року на форумі видавців придбав нову книгу Євгена Сверстюка, яка власне, першою є без його автографа. Знаючи і спілкуючись із Євгеном Олександровичем за життя мав змогу особисто переконатися у глибокій мудрості й чистоті думки цієї Людини. Він вмів чітко і ясно сказати те, що тисячі думали. І знаю ще від п. Сверстюка, що у Польщі, в Перемишлі, в одного українського журналіста є великий скарб, який був записаний у Варшаві, проте, ще ніколи не опублікований. Надіюся, що прийде час, і ми всі побачимо ці публікації. Очікую цього року також на новинку із церковної історії, бо не знаючи свого минулого, не можна будувати і майбутнього. Бажаю усім знайти ту книгу, яку ви читаєте з насолодою і в якій шукаєте заспокоєння.

Підготувала Юліана Лавриш