У неділю до Львова привезуть чудотворну ікону Дубинської Богородиці

Dubenska_ikona_Bogjoi_matery_3З благословення владики Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського та владики Євстратія, архиєпископа Чернігівського і Ніжинського Української Православної Церкви Київського Патріархату у неділю, 13 грудня, об 11.00 год. до храму Благовіщення Пресвятої Богородиці у Львові (вул. Антонича, 5) привезуть чудотворну мироточиву ікону Дубинської Матері Божої. Святиня перебуватиме у храмі до 3 січня 2016 року.

Вшанувати ікону можна буде кожного дня з 9.00 до 19.30. Також щодня о 9.00 год. та о 18.00 год. у храмі будуть служити акафист до Пресвятої Богородиці.

«Молитимемося також за мир і ворогів, щоб Господь розвіяв їхні думки і дарував милість мудрості та любов до Бога і ближнього. Запрошуємо усіх львів’ян та гостей міста до вшанування святині» – запрошує настоятель храму Благовіщення о. Степан Ольховський.

Додамо, що чудотворна ікона вже перебувала  у Львові у лювові цьогоріч, одна на численні прохання мирян львівянам знову отримають можливість помолитися та прикластися до святиня.

Довідка:

З давніх часів Дубенська ікона Пресвятої Богородиці належала до духовної колекції князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Констянтин запросив подорожніх на ночівлю до себе, серед яких була незряча жінка, котра самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і, приклонившись, прозріла.

Князь одразу подався в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубенський чоловічий монастир, куди приклонитись до образу з’їжджались вірні не тільки з України, але й Білорусії, Росії, Польщі та Молдови.

За переказами, до монастиря з’явилась Божа Матір і наказала вивезти ікону в Чернігівські землі. Там, наприкінці ХІХ ст., лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубенською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.

У тривожні 20-ті роки минулого століття, коли владою нищились монастирі і храми, Дубенська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття.

Таким чином, ікону було врятовано від знищення. Наш сучасник преп. Лаврентій Чернігівський свято беріг і шанував ікону, і голосив про велику силу, яка перебуває на образі Владичиці нашої Богородиці.

Донедавна  ікона зберігалася у родині В’ячеслава Павленка, (сьогодні благочинний Новгород-Сіверського району Чернігівської єпархії), де вона у 2004 році замироточила. А у 2010 році він передав її до Катеринівського кафедрального собору м. Чернігів, де вона постійно зберігається до сьогодні.

Зафіксовані численні зцілення у минулому і сьогодні, зокрема від онкологічних хвороб, хвороб ніг, голови, зцілення зору та ін.