Архиєрей

IMG_0171_13x18 - копия_новый размерФІЛАРЕТ (КУЧЕРОВ), ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ЄПИСКОП ЛЬВІВСЬКИЙ І ГАЛИЦЬКИЙ  УПЦ

Єпископ Філарет (в миру Сергій Іванович Кучеров) народився 9 серпня 1972 року у місті Києві, у родині військових. З 1978 по 1988 рік навчався у середній школі міста Целіноград Республіки Казахстан (нині — Астана).

З благословення єпископа Алма-Атинського та Казахстанського Євсевія був направлений у Московську духовну семінарію, де навчався з 1990 по 1994 рік. А з 1996 по 1999 рік Єпископ Філарет навчався у Київській Духовній Академії. Темою його дипломної роботи стала «Століття екуменізму: перспективи та проблеми». Слід наголосити, що 2006 року він захистив кандидатську дисертацію на тему: «Вплив православно-догматичного віровчення на духовне виховання молоді».

Його священичий шлях розвивася таким чином:

25 червня 1996 року він був зачислений у число братії Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

28 серпня 1996 року архімандритом Павлом, намісником обителі, був пострижений у чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святителя Філарета (Амфітеатрова), Митрополита Київського.

28 серпня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан диякона.

4 грудня 1996 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром висвячений у сан ієромонаха.

12 квітня 1997 року — нагороджений наперсним хрестом.

4 грудня 1997 року — возведений у сан ігумена.

18 квітня 1998 року — нагороджений хрестом із прикрасами.

З 28 серпня 1996-го по 3 березня 2003 року — секретар Духовного Собору Києво-Печерської Лаври.

З 9 липня 1997-го по 5 лютого 2001 року — скарбник Лаври.

Далі з березня 2003 року, рішенням Священного Синоду УПЦ, єпископ Філарет бувпризначений головою Синодального відділу «Місія соціальної допомоги дітям». Невдовзі 5 жовтня 2008 року Блаженніший Митрополит Володимир призначенив його настоятелем храму в ім’я преподобного Сергія Радонежського у місті Києві, а 18 липня 2009 року удостоїв права звершувати богослужіння з жезлом. На Священного Синоду УПЦ, який відбувся 23 грудня 2010 року Філарета призначили єпископом Дрогобицьким, вікарієм Львівської єпархії 2 січня 2011 року у Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври його висвятили у єпископа Дрогобицького, вікарія Львівської єпархії. Менш, як за 2 місяці, 11 лютого 2011 року рішенням Священного Синоду УПЦ єпископа Філарета призначили головою Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки. А 20 липня 2012 року – рішенням Священного Синоду УПЦ, він був призначений Керуючим Львівською єпархією.

Поділитись!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Comments are closed.