Архиєреї

 ІГОР (ВОЗЬНЯК), ВИСКОПРЕОСВЯЩЕННИЙ АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ УГКЦ

vozn

Народився Владика Ігор (Возьняк) 3 серпня 1952 р. у с. Липиці Миколаївського району Львівської області в сім’ї вчителя. У 1959-1969 рр. навчався в середній школі, а після її закінчення здобував у Дрогобичі технічну освіту. Потім він бувскерований на роботу в м. Нікополь Дніпропетровської обл., де працював короткий період часу на заводі. Він також служив у лавах Радянської армії на території Казахстану в 1970-1972 рр після цього у 1973 році Владика вступає до до монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя, де в 1974 р. розпочав новіціят, а в 1975 р. склав перші обіти. Загалом, цього ж року в підпільній семінарії у Львові почав вивчати філософію та богослов’я. На пропозицію настоятеля в 1977 р. переїхав у Вінницю і там продовжував навчання, яке закінчив у 1980 р.

Тайну Священства він прийняв у листопаді 1980 р., а вічні обіти склав 2 липня 1981 р. Щоб нелегально допомагати місцевому священикові уділяти вірним різні тайни, зокрема сповідати, працював при римо-католицькій Церкві, а з 1989 р. провадив душпастирську діяльність у катедральному соборі м. Тернополя.

Надалі його священича праця стрімко розвивалася. З 1990 по 1996 рік був Протоігуменом ЧНІ. З 1996 р. душпастирював у Вінниці. У 1997 р. декретом Протоігумена призначений учителем новиків у Львівській провінції Отців Редемптористів. Водночас Владика Ігор (Возьняк) продовжував душпастирську діяльність, особливу увагу приділяючи проповідництву та реколекціям для монахів, монахинь і мирян.

Здобував він освіту й за кордоном. У 2001 р. навчався на курсах форматорів (вихователів ченців) у Римі, після закінчення яких у серпні був призначений помічником вихователя ораторів-семінаристів у Польщу в семінарії Отців Редемптористів. 17 лютого 2002 р. в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулася Єпископська хіротонія Владики. За рішенням Синоду Єпископів та благословенням Святішого Отця після хіротонії Владика Ігор став Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії.

Згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5-12 жовтня 2004 р., Владику Ігоря був обрали Архиєпископом Львівським, це було підтверджено 10 листопада 2005 р., коли в Архикатедральному соборі Святого Юра відбувся чин введення на престол нового Архиєпископа Львівського.

З 10 лютого по 27 березня 2011 р. виконував уряд Адміністратора Верховноархиєпископської Української Греко-Католицької Церкви. Коли 29 листопада 2011 р. було урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви, інтронізували Митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський Ігор. Від цього часу титул правлячого Львівського архиєрея буде «Архиєпископ і Митрополит Львівський».

 ВЕНЕДИКТ (АЛЕКСІЙЧУК), ПРЕОСВЯЩЕННИЙ ЄПИСКОП-ПОМІЧНИК ЛЬВІВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ УГКЦ

ven

Владика Венедикт (Алексійчук) народився 16 січня 1968 року в с. Борщівка Костопільського району Рівненської області. З 1975 по 1983 навчався в Борщівській восьмирічній школі. У 1983 році розпочав своє навчання в Рівненському медичному училищі, яке закінчив в 1987 році за спеціальністю фельдшер. Опісля працював на станції швидкої медичної допомоги. Окрі того, з травня 1987 по травень 1989 служба в війську, а потім рік працював як фельдшер в санаторії у місті Трускавець.

Його навчання у Духовній семінарії в місті Дрогобичі тривало з 1990 по 1993 рр. Владику Венедикта (Алексійчука) висвятили на священика 29 березня 1992 року. Відразу після цього його призначили на парафію села Бистриця, Дрогобицького деканату. Крім того, Владика душпастирював при церкві Святої Трійці у м. Дрогобич. З 1992 по 1994 рік, працюючи в Патріаршій катехитичній комісії, він відповідав за організацію місійної праці на Східній Україні.

13 травня 1993 року був прийнятий до Святоуспенської Унівської лаври монахів Студійського уставу. Отримав монаший постриг 13 жовтня цього ж року. 31 грудня 1995 року отримав Малу схиму. Його душпастирська праця розпочалася з липня 1994 року, коли Владика служив у новоствореному монастирі Свв. Бориса і Гліба у Полоцьку (Білорусія). Окрім цього, він одночасно працював на парафіях в Вітебську, Могильові, Гомелі, Бресті, а ще – духівником в молодіжній християнській організації в Мінську.

Владика Венедикт (Алексійчук) закінчив Люблінський католицький університет в 1996 році з написанням магістерської праці на тему «Християнська духовність за св. Іваном з Кронштадту».ісля цього у грудні 1996 року перебував в місті Сан-Кетерінс (Канада) з метою заснування у цьому місті нового монастиря. Звідти повернувся в квітні 1999 року, так як був обраний ігуменом Святоуспенської Унівської лаври. У травні 2000 року повторно був обраний ігуменом,а в травні 2005 року – переобраний на наступну каденцію.

Також з 2004 року був членом Патріаршої комісії у справах монашества. Продовжив він й навчання у Люблінському католицькому університеті, де з жовтня 2004 року розпочав докторантське навчання, а у 2006 році закінчив лецінціат у згаданому університеті з Теології духовності.

2006 рік був насиченим для Владики Венедикта й такими подіями: цього року він був адміністратором парафії святого Миколая в м. Перемишляни, у лютому 2006 року його призначили головою секретаріату Собору монашества УГКЦ. Невдовзі у травні 2007 року він очолив Літургічну раду, а у серпні 2007 року був обраний головою Ради вищих настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ. Важливим досягненням стало те. що Владика Венедикт 18 квітня 2008 року в Люблінському католицькому університеті захистив докторську працю на тему «Настоятель як духовний отець (дослідження в світлі творів преподобного Теодора Студита»).

3 серпня 2010 року Владику Венедикта призначили єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Йому було надано титулярний престол Джерманічана. Далі 5 вересня 2010 року в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові було здійснено йогоєпископську хіротонію. Чин архиєрейської хіротонії, у присутності Блаженнішого Любомира, за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, здійснив Владика Ігор (Возьняк). Співсвятителями були Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький, та Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США).

 ВОЛОДИМИР (ГРУЦА), ЄПИСКОП-ПОМІЧНИК ЛЬВІВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ УГКЦ

 Володимир Груца народився 19 серпня 1976 року у м. Добромиль на Львівщині.
19 серпня 1994 року вступив до новіціяту редемптористів.
19 серпня 1995 року склав перші обіти.
19 серпня 2000 року – довічні обіти.
12 липня 2001 року – рукоположений на священика владикою Андрієм (Сапеляком).

Філософію вивчав у м. Краків (Польща), а студії богослов’я здобував у м. Тухів (Польща) та м. Іннсбрук (Австрія), де здобув ступінь магістра. Тема магістерської праці: «Богослов’я Великої Суботи в Ганса Урса фон Бальтазара і його розуміння в Українській Церкві».

Після пасторального року знову скерований на продовження богословських студій до м. Іннсбрук, де в 2008 році на місцевому університеті здобув ступінь доктора богослов’я в галузі догматики, зокрема Святих Тайн.

Тема дисертації: «Свята Тайна Покаяння у світлі Христового Воскресіння».

В часі перебування в Іннсбруку співпрацював, а згодом очолював пасторально-консультативний центр, який є спільним проектом монаших згромаджень та місцевої церкви.

В 2009-2013 виконував завдання директора студій у Львівській Провінції Редемптористів. Зараз є магістром новіціяту.

З 14 січня 2016 року  Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного ієромонаха Володимира (Груци), ЧНІ, дотеперішнього Вчителя новиків у Львівській Провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Баганни (Dioecesis Bahannensis). Чин архиєрейської хіротонії за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, здійснив Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав. Співсвятителями були владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський та владика Ярослав, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Поділитись!Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone

Comments are closed.