16 квітня 1905 р. у Львові, під патронатом Андрея Шептицького, було створено «Товариство Вакаційних Осель».
Було визначено мету діяльності товариства, а саме: «Бідній дітворі нуждарів дати змогу подихати свіжим воздухом та скупатися в золотих променях сонця або в хрустальній воді гірської ріки».
Керувала товариством Ольга Бачинська. Цікаво, що історія цього львівського товариства нероздільно пов’язана з покутським селом Коршів. Справа в тому, що в цьому селі та в с. Милованю Товмацького п-ту були організовані літні відпочинково-оздоровчі табори («оселі») для львівських дітей віком 7-14 років. Тут відпочивали чимало дітей з незаможних родин. Зокрема після Першої світової війни в ці села приїздили 100-150 дітей на рік.
У Коршів для облаштування таких «осель» та відпочинку дітей використовували приміщення т-ва «Сільський Господар». Це була колишня садиба шляхтичів Кжечуновичів, яким в давнину належало село. Варто зауважити, що колишній панський двір разом з садом т-ву «Сільський Господар» подарував Андрей Шептицький. Сам митрополит теж відвідував Коршів, приблизно це відбулося у 1909 р.
Щодо діяльності відпочинкових таборів, то протягом літа в Коршеві організовувалися дві відпочинково-оздоровчі зміни для дівчат, по 60-65 дітей в кожній. Тривала одна зміна – чотири тижні. Діяльність «осель» мала на меті освітню, просвітницьку та культурну діяльність з дітьми. Тут влаштовувалися різні театралізовані вистави. Керувала одна управитель з помічниця. Дитячі літні табори організовувалися в Коршеві у 1905-1939рр.
Джерело: Григорій Досин «Коршів. Історико-краєзнавчий нарис». Проект «Локальна Історія».
Джерело: galinfo.com.ua, Католицький Оглядач