У світі Міжнародний день миру заснувала Генеральна Асамблея ООН як день відмови від насильства і вогню. Цього дня у світі намагаються якнайбільше привернути увагу дітей та молоді до питань важливості принципів свободи та добра. Щороку в ООН є чудова традиція для привернення уваги – дзвонити у «дзвін миру» як заклик до єдності та миру у всьому світі. Ця церемонія триває близько 15 хвилин і відбувається тільки двічі на рік.
В Україні це свято відзначатимуть вже вчотирнадцяте. Погодьтесь, назва звучить досить символічно – Міжнародний день миру: не всесвітній, а саме міжнародний (!) День миру саме між народами, а не, наприклад, державами. Адже саме народ є тією рушійною силою, яка може все. На підсвідомому рівні (а ще краще – на свідомому!) кожен народ знає: він може і руйнувати, і будувати.
Мир, спокій і єдність – це ті речі, які прагне кожен з нас. Припинити військові дії, проливання крові мінімум на добу та сісти за стіл переговорів – саме такий заклик до всіх країн світу висловлює ООН у цей день. Можливо, саме у цей непростий час Україні та Росії варто спробувати вже вкотре за допомогою домовленостей і конструктивних рішень дійти згоди.
А загалом кожен з нас може стати миротворцем. Для нас, християн, покликання любити ближнього має бути центральним у житті. Це можна зробити будь-де: у своїй сім’ї, на роботі чи у громадському місті. Варто бути трішки сміливішим і не боятися першим запропонувати мирне вирішення конфлікту, бути готовим поступитися власною гордістю і підставити дружнє плече. Тоді результат може стати більшим, ніж наші очікування. Адже християни мають особливу екуменічну відповідальність – бути посланцями, добра, спокою, миру та єдності у світі.
Наталя Ліхновська
За матеріалами: сайту “Духовність”