У Львові є чимало будівель, вулиць та місць присвячених релігійним діячам. Деякі з них, за розташуванням, безпосередньо пов’язані з життям і служінням цих постатей, а іноді можна знайти їх і у несподіваних місцях Львова. Сьогодні ми обрали 5 місць, де розташовані меморіальні таблиці тим, хто вніс свою лепту до духовного збагачення України.
Меморіальна таблиця Івану Павлу ІІ на Кафедральному Соборі Римо-Католицької Церкви
У 2003 р. на західній стіні ,зліва від центрального входу у Кафедральний Собор Успення Пречистої Матері Божої РКЦ, було встановлено меморіальну таблицю з барельєфом на честь приїзду до Львова 25 червня 2001 р. папи римського Івана Павла ІІ. Напис здійснено українською, польською та латинською мовами. Її автором став український скульптор Ярослав Скакун.
Меморіальна таблиця Івану Павлу ІІ у Львівській опері
Ще одна робота Ярослава Скакуна знаходиться у Львівській опері, де було встановлено меморіальну дошку на честь 10-річчя візиту до Львова Івана Павла ІІ. Урочисто відкрили її у листопаді 2011 р.
Меморіальна таблиця Андрею Шептицькому
На фасаді будинку на вул. Озаркевича, 4 є бронзова таблиця з барельєфним зображенням Андрея Шептицького та написам: «Український шпиталь Народної лічниці імені Андрея Шептицького, збудований волею і зусиллям народу. Прийняв перших пацієнтів 10. IV. 1938». Таблиця, автором якої є скульптор Роман Петрук, була встановлена у 1990 р.
Меморіальна дошка патріарху Йосифу Сліпому
На фасаді будинку колишньої Богословської академії та Духовної семінарії УГКЦ (з боку вул.. Коперника, 36) 21 вересня 1997 р. відкрили пам’ятну дошку-стелу «Моліться, працюйте і боріться за збереження християнської душі кожної людини українського народу і за весь український народ…В цьому будинку (1926-1949) працював ректор духовної семінарії і богословської академії патріарх кардинал Йосиф Сліпий (1892-1984)».
Ініціатором виготовлення та встановлення стели стало Львівське обласне товариство політичних в’язнів і репресованих. Задум благословив патріарх УГКЦ кардинал Мирослав-Іван Любачівський.
Для координації виготовлення і встановлення пам’ятної таблиці було сформовано організаційнго-виконавчий комітет, який очолив голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко.
Авторами стели є скульптор Юліан Савко та архітектор Юрій Кичма.
Пам’ятна таблиця Бл. Василю Величковському
Стіна квартири-музею на площі Соборній, 11 містить пам’ятну таблицю, яка повідомляє, що в цьому домі впродовж 1955-1969 рр. жив єпископ-ісповідник віри, місцеблюститель Глави УГКЦ, блаженний Василій Величковський.
Леся Янцур