5 особливих книг про молитву, покаяння та любов до ближнього

Підходить до завершення другий тиждень Великого посту. Сучасний світ вносить свої корективи  і у Великопосну щоденність. Саме тому, більшість вірян намагаються постити і від надмірного перебування у віртуальному просторі та перегляду улюблених телепрограм. На зміну цим розвагам приходять книги. “Духовна велич Львова” підібрала для Вас книги, які будуть корисними для душі.

  1. Близькість і свобода. Юзеф Августин

Роздуми отця єзуїта Юзефа Авґустина у книжці «Близькість і свобода. Зустріч з Ісусом» – це заохочення до щоденної особистої молитви. Вони можуть також слугувати гідом під час особистих реколекцій. Тексти отця Юзефа Авґустина поєднуються з безперервним потоком ревної молитви, коли людина на самоті стає перед Богом, позбавлена своїх масок, і щиро молиться. Автор акцентує увагу на тому, що входження у близькі взаємини з Господом вимагає від нас внутрішньої свободи. Адже близькість любови можлива лише в атмосфері свободи.
Книжка призначена для всіх, хто прагне учинити свою щоденну молитву живою.

2. “Роздуми Блаженнішого Любомира Гузара над молитвою св. Єфрема”.

Розпочинається святий час, який можемо собі уявити в образі дороги й подякувати Богові зате, що Він нас кличе до цілі, запрошує іти. Що нам допомагає іти, дає нам силу, охоту, бажання; що захищає нас своєю наукою, своїми Святими тайнами. Починаймо цю дорогу відважно, сміливо!

Блаженніший Любомир Гузар

3. “Святий Джузепе Москатті”. О. Карло Колонна

 

 Часто можемо почути фразу “Лікар від Бога”. Вона беззаперечно стосується і святого Джузеппе Москаті. Він був не лише хорошим спеціалістом, але й ревним християнином, який понад усе любив Бога. Джузеппе Москаті, лікуючи тіло людини, завжди наголошував на поверненні до Бога, заохочував часто бувати на Літургії і приймати Таїнства. Завдяки його мудрим порадам не один пацієнт примирювався з Богом у святій Тайні Покаяння і приймав Святе Причастя. Коли святого запитували, чому він не обрав монашого життя, то він відповідав, що зможе зробити більше корисного як лікар, аніж як монах.

У книжці “Святий Джузеппе Москаті” містяться біографічні дані, інформація про його життя та діяльність, свідчення сучасників про нього та наводяться уривки із записів самого лікаря. Також у праці знайдете різноманітні молитви до святого Джузеппе Москаті, дев’ятницю і вервицю з роздумами над його життям.

Для кого? Насамперед радимо прочитати її лікарям. Проте книжка буде цікавою усім, хто передусім прагне бути святим у власному покликанні, у повсякденному житті.

4.”Світло у темряів. Останні розмови 2001-2002 р.”. Митрополит Антоній Сурозький

Це — переклад останньої серії розмов, проведених митрополитом Антонієм Сурозьким (1914 — 2003) в лондонській парафії. У центрі роздумів — тема віри в Бога, сумнівів і запитів сучасної людини, що живе після катастроф ХХ століття і опинилася перед викликами століття нинішнього. Текст друкується без скорочень з метою передати зміст розмов у всій їх повноті. Ці розмови можуть стати надійним путівником на шляху до нового життя, що долає страх, зневіру і біль.

Книгу адресовано широкому колу читачів.

5. “Сповідь” Аврелій Августин.

У своєму автобіографічному творі Святий Августин – християнський богослов, філософ й церковний діяч, видатний представник західної патристики – запрошує читача до спільної мандрівки лабіринтом роздумів і глибоко інтимних одкровень, щоб здійснити в цій мандрівці своє унікальне і особисте відкриття Божих істин. Головні теми твору – навернення, повернення блудного сина в отчий дім, віднайдення після довгих і драматичних пошуків єдиної й незмінної істини; повернення колись упалої душі до Бога, боротьба в людському серці між покликанням до гармонії з Богом і потрійним гріховним пожаданням: «похіттю плоті», «похіттю очей» і «гордістю житейською». Зрештою, провідну думку твору найпромовистіше висловив сам Августин на початку своєї «Сповіді»: «Ти створив нас для Себе, i серце наше не супокійне, доки не спочине в Toбi».