Всі ми хочемо кудись поїхати влітку. Адже це чудова нагода перезавантажитися, втекти від щоденної рутини та, можливо, переосмислити звичне життя. Карантин обірвав можливості подорожей для багатьох. Але у 2021 році, бодай частково, повертаємося до звичного життя, насиченого мандрами та враженнями, які зігріватимуть нас взимку. Одним із найкращих куточків Львівщини, де Ви можете провести свій духовний вікенд, або й, за бажанням, частинку відпустки, є мальовничий хутір Береги, де розташувався серед рясного фруктового саду, Свято-Преображенський монастир Сестер Василіанок. Зовсім неподалік виблискує кронами листяний ліс.
1)Чому при монастирі комфортно відпочивати?
Бо Свято-Преображенський монастир одночасно виконує дві функції: монашої обителі, а також реколекційного дому. Переважно у одній кімнаті є чотири ліжкомісця, зручності розташовані на поверсі. Прикметно, що Сестри цього монастиря також славляться своїми кулінарними талантами, тому голодними тут ніколи не будете. З метою духовної віднови, вдалині від гамору і суєти світу, в монастирі є можливість індивідуального або групового відпочинку. Можна організовувати конференції та реколекції.
2) Молитва як камертон відпочинку
Чи помічали Ви, що іноді після двох днів на реколекціях, Ви відчуваєте себе більш бадьорими та наснаженими, аніж, навіть, після тижня у п’ятизірковому готелі? Напевно, ключем до цього, є молитва. Серцем монастиря Сестер Василіанок є каплиця, розписана фресками й оздоблена вітражами, які створили сестри ЧСВВ та випускники Львівської академії мистецтв.
На фресках можна побачити Василія Великого, його сестру святу Макрину. Коли заходиш у цей храм, відчуваєш особливу, намолену атмосферу.
3) Спілкування з природою
На території монастиря є пасіка, охочі, можуть навіть фізично попрацювати у саду у Сестер, чи на городі. А прогулянки до лісу, взагалі є великою родзинкою відпочинку у Берегах. Ліс дарує відчуття спокою та натхнення. Особливо це актуально для офісних працівників.
4) Монастирська бібліотека
Бібліотека при монастирі Сестер Василіанок є не просто книгозбірнею, але простором для зустрічей. Під час реколекцій тут усі збираються за спілкуванням. Окрім того, бібліотека багата на цікаві духовні книги, які допоможуть провести тут час з користю та натхненням.
5) Унікальний трав’яний монастирський чай
Славнозвісний чай Сестер Василіанок відомий і поза межами монастиря. Продовжуючи давні традиції, Сестри вирощують і заготовляють лікарські трави та готують чаї, збагачені вітамінами і корисними мікроелементами. Чай, який Сестри пропонують, вирощений на екологічно чистому городі.
МАРШРУТ. Доїхати до монастиря Сестер Василіанок можна, виїхавши зі Львова у напрямку Солонки, не доїжджаючи до села Деревач, і повернути у напрямку вказівника із написом “монастир”. Проїхавши через ліс, по грунтовій дорозі, Ви побачите монастир. Їхати від Львова приблизно 15 хвилин. До Сестер Василіанок можна звертатися: за телефонами: 097 430 80 89, 0297 00 63. E-mail ss.osbm@gmail.com
Історичний контекст
Власністю спільноти Сестер Василіянок дім у Милошовичах (тепер хутір Береги) став з 1928 р., коли подружжя Петро і Марія Винар, власники ґрунту і будинку в Милошовичах, через нотаріально завірений договір передали сестрам василіянкам з Львівського монастиря, що на вул. Зибликевича 30, землю, на якій були розміщені хата, стайня та стодола. Сестри прийняли цю земельну ділянку з будинками і зобов’язалися утримувати та доглядати до кінця життя подружжя фундаторів. В 1931 році родиною с. Анни (Параскевії) Луцків монастиреві подаровано ще ділянку біля землі, яка вже належала Сестрам. І через деякий час монастир придбав ще поле, яке межувало із монастирською територією.
14 липня 1937 було посвячення наріжного каменя під будову монастиря в Милошовичах. А 8 жовтня 1938 р. відбулось посвячення новозбудованого монастиря і каплиці.
До 1946 р. при монастирі відбувалася катихизація дітей, і влітку сестри провадили дитячий садок. Але в 1946 році радянська влада ліквідувала монастир і створила там будинок для перестарілих одиноких людей. Каплицю перетворили на санітарний вузол.
У 2001 році сестрам повернули будинок і 15 серпня 2004 року преосвященний владика Ігор Возьняк, ЧНІ звершив чин посвячення відновленого монастиря Преображення Господнього.
У публікації використано матеріали sistersosbm.com.ua/ ,
фото Наталі Стареправо