День Незалежності – це не лише державне поняття, але й духовне, бо воно про силу духу, про міць поколінь, які допомогли, часом своїм життям, Україні вистояти, “поклали життя за друзів своїх” і, тим самим, сповнили не лише громадянський обов’язок, але найвищий закон любові. З цієї нагоди, пропонуємо Вам цю цілком суб’єктивну добірку кінострічок, які неодмінно варто переглянути на День Незалежності.
- “Владика Андрей”.
Це фільм-легенда. Його дуже корисно переглядати, коли опускаються руки,коли почуваєшся знесилено. Адже ця кінострічка про Людину, яка попри всі випробування, завжди на перше місце ставила віру і відвагу іти за Христом. Фільм є цікавим як для молоді, так і для старших, адже у центрі уваги не лише історичне тло, але й блискучі проповіді Владики Андрея, які є дуже актуальними і сьогодні.
2. “Поводир, або квіти мають очі”.
Це фільм про кобзарський рух, а також про те, як люди різного віку можуть стати одне одному друзями, які “і у вогонь і у воду”. Особливим акцентом стрічки стає пісня “Гречаники”, де у жартівливій, іронічній формі розвінчується міф про “доброго Сталіна”. Це фільм-правда, про те, що насправді відбувалося в Україні під час репресій проти інтелігенції, творчих людей, адже кобзарі, яких радянська влада самовпевнено позбувалася, були тими, хто не бояся у пісенній формі доносити до людей правду про злочинну систему. Ця стрічка ностальгійна, дуже якісна та сильна. Коли її показували у кінотеатрах, то певний час після завершення, присутні мовчали і нікуди не йшли. Настільки до серця промовила історія.
3.”Ціна правди”.
1933 рік. Валлійський журналіст та молодий радник британського прем’єр-міністра Ґарет Джонс, якому вдалося взяти інтерв’ю у Гітлера, шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Також, йому пече питання, звідки Союз бере ресурси, в той час як світ охоплений кризою. Зрештою, журналіст довідується правду. Він перебуває у селах, охоплених голодом, бачить очі дітей у яких немає надії на завтрашній день.
Журналіст висвітлює жахливу правду про Голодомор, але обивателі Західного світу не ймуть йому віри. Такою є ціна правди. Зрештою, Ґарет Джонс гине за нез’ясованих обставин.
4. “Кіборги”.
Вересень 2014 року, Донецький аеропорт. Українські військові четвертий місяць відбивають атаки супротивників, які прагнуть отримати одну з ключових точок для базування й перекидання військ На двотижневе чергування сюди прибуває група молодих солдатів, зібраних із добровольців. Вони навчаються, беруть участь у боях, спілкуються один з одним і з місцевим психологом, намагаючись сформулювати своє ставлення до ситуації й людей.
В аеропорті знаходяться три типи військових: добровольці, військові служби України, мобілізовані. Добровольці найбільш мотивовані, військові — найпрофесійніші.У аеропорті їх долі міцно перелітаються. Тепер всі залежать одне від одного.
5. “Гіркі жнива”.
У центрі картини Юрій, талановитий художник-селянин, нащадок козацького роду, що намагається жити зі своєю коханою у створених радянською владою умовах, приймаючи удари і утиски. Але, зрештою, коли його родина та земляки стають жертвами штучного голоду та сталінських репресій, він повстає, аби врятувати рідних, помститися і покинути Радянську Україну, щоби донести правду світові про жахіття Голодомору.
Фото з Інтернету