Коли мала сім років, вперше почула в душі голос, що закликав її до більш досконалого життя. У 1914 р. прийняла перше Святе Причастя, і лише через три роки пішла в початкову школу. Незважаючи на добрі результати у навчанні, її освіта тривала лише три роки, бо мусила відмовитися, щоби допомагати матері в домі.
На шістнадцятому році життя дівчина відійшла від родини, і пішла на службу до заможної родини, щоби заробити на власне утримання і допомогти батькам. Протягом усього цього часу дівчина дуже прагнула чернецтва, але батькам сказала про свої наміри лише у 1922 р. Батько, однак, не дав своєї згоди, мотивуючи відмову браком грошей на необхідний внесок, який вимагали в монастирях.
У липні 1924 р., граючись з подругами в парку біля лодзької катедри, молода Ковальська почула слова Господа Ісуса спрямовані до неї, він звелів невідкладно поїхати до Варшави і вступити до монастиря. Гелена вирішила не повертатися до дому і з часом лише поставити батьків перед фактом щодо свого вступу до монастиря. Про цей план вона сказала лише сестрі, і, сівши у перший потяг, приїхала до Варшави. Там, наступного дня з’явилася до Згромадження Сестер Божої Матері Милосердя на вул. Житній. Але задля здійснення своє мрії, мусила ще рік додатково працювати у Варшаві, щоби відкласти гроші на скромний внесок. 1 серпня 1925 р. була прийнята до згромадження. Постулат відбувала у Варшаві, а новіціат в Кракові, де з чернечим одіянням отримала ім’я Марія Фаустина. Від березня 1926 р. Бог допустив, щоби сестра Фаустина переживала великі духовні труднощі; мала багато страждати аж до кінця новіціату. У Велику П’ятницю 1927 р. наболілу душу новачки охопив жар Божої Любові. В ту мить сестра забула про власне страждання, бо побачила як сильно страждав задля неї Ісус. 30 квітня 1928 р. вона склала перші чернечі обітниці, після чого в покорі і з радістю працювала в різних місцях згромадження, між іншим в Кракові, Плоцьку і Вільні, виконуючи різні обов’язки. Увесь цей час сестра Фаустина перебувала у тісному поєднанні з Богом. Її багате духовне життя підтримувалося видіннями і одкровеннями.
У згромадженні прожила 13 років. 22 лютого 1931 р. вперше побачила Господа Ісуса Милосердного. Тоді, власне, вона отримала доручення намалювати такий образ Спасителя, який вона бачила під час видіння. Незважаючи на значне погіршення стану здоров’я – 30 квітня 1933 р. їй було дозволено скласти вічні обітниці. Пізніше була направлена до монастиря у Вільнюсі. На початку 1934 р. сестра звернулася до художника Євгена Казімєрського з проханням намалювати образ Божого Милосердя, згідно її видіння. І коли за півроку побачила закінчений образ, то плакала від щастя, бо образ Христа був такий прекрасний, яким вона Його бачила.
Завдяки постійним піклуванням отця Михайла Сопочко, духовного керівника сестри Фаустини, картина була виставлена вперше під час Тридіума, 26-28 квітня 1935 р. У 1936 р. стан здоров’я сестри Фаустини значно погіршав, діагноз був невтішний – туберкульоз. Від березня того ж року до грудня 1937 р. перебувала на лікуванні в Кракові. Протягом усього часу сестра багато молилася, відвідувала хворих, а вмираючих оточувала особливою молитовною підтримкою. Мала дуже позитивний вплив на вихованок згромадження, даючи їм приклад побожності і старанності, а одночасно великої любові.
Христос зробив відповідальною сестру Фаустину за розповсюдження культу Його Милосердя. Звелів писати щоденник, присвячений цій справі, відмовляти новенну, коронку і інші молитви до Божого Милосердя. Завдяки сестрі Фаустині був відновлений і поглиблений культ Божого Милосердя. Це від неї походить п’ять форм поклоніння: образ Ісуса Милосердного (“Ісусе, я довіряю Тобі”), коронка до Божого Милосердя, Година Милосердя (15-а година, в якій Ісус помер на хресті), літанія, а також свято Божого Милосердя у II Пасхальну Неділю.
У квітні 1938 р. наступило різке погіршення стану здоров’я сестри Фаустини. І після довгих страждань, у віці 33 років – 5 жовтня 1938 р. сестра померла.
Сестра Фаустина була беатифікована 18 квітня 1993 р., проголошена святою 30 квітня 2000 р. Урочистість канонізації припала на II Пасхальну Неділю, яку святий Йоан Павло II установив святом Божого Милосердя. Реліквії святої сестри Фаустини знаходяться в Кракові, де знаходиться катедра Божого Милосердя, і яку відвідують тисячі вірних, як з Польщі, так і зі всього світу.
Джерело – Католицький Медіа-центр за brewiarz.pl