А ти підеш на РУАХ?

eczbkqkygq0Вже протягом шістьох тижнів в храмі св. Софії-Премудрості Божої поблизу Українського католицького університету у Львові тривають релігійні курси для молоді РУАХ. Організатором є спільнота «Благословення», що діє при храмі св. Володимира і Ольги УГКЦ. Учасником курсів можуть стати молоді люди віком від 13 до 30 років, є також окремий курс, призначений для старшої аудиторії. Ці курси розраховані на три місяці, а після їх завершення всіх охочих чекає незабутній відпочинок в Карпатах.

Кожна зустріч є по-справжньому особливою. Щочетверга група молодих людей на чолі з греко-католицьким священиком збирається у підвалі церкви, щоб поговорити про Бога. Тут немає авторитетів чи чітких канонів, кожен може висловити свою думку, і думку кожного почують. Кількість учасників – близько ста, до них приєднувались нові люди, адже  тут радо приймають кожного. Реєстрації учасників існує, але вона швидше умовна. Вас не сваритимуть, якщо ви з тих чи інших причин пропустите заняття. Також ви можете приводити своїх друзів, щоб вони відчули на собі присутність Бога.

Проте для початку варто детальніше розповісти про самі заняття. З єврейського «руах» перекладається як подих життя. Особливість курсів в тому, що у них немає формальності. Для молоді проводять цікаві вікторини, з яких власне починаються заняття, пантоміми, музичні виступи та багато іншого. РУАХ часто розшифровують ще як радісне, успішне та активне християнство. Головне кредо цьогоріч: «Прийди і дізнайся, що християнство – це зовсім не нудно».

Кожне заняття можна умовно розділити на три етапи. Перший – лекція, під час якої відбувається перегляд цікавих відео та сценок. Зазвичай її проводить один з організаторів Олег Андрушків. Хлопець пройшов курси для дорослих ще в 2009 році, і це круто змінило його життя. Тоді він зрозумів, що християнство – це не суто набір якихось правил, а стиль життя. А вже через 3 роки йому запропонували вести курс РУАХ для молоді.

«Мета курсу – показати християнство з такої правдивої сторони, бо існує багато стереотипів: хтось думає що це, бізнес, для інших – це суто традиція чи обряди, а цей курс показує всю правду, всю красу, бо часто люди знають лише частково про християнство. Цей курс намагається показати, як християнство може змінити твоє життя. А друга ціль для нас – покращити відносини учасників з Богом», – розповідає Олег Андрушків.

Інколи на РУАХ запрошують особливих гостей, таких як, наприклад, Роман Ривок, який розповів учасникам історію свого життя, та на власному прикладі застеріг підлітків від раннього сексуального життя.

Не менш цікавим є наступний етап – молитва Прослави. І хоч досі багато консерваторів вважають співи та танці під музику під час молитви революційними методами в християнстві, проте насправді організатори запевняють, що це вікова традиція, яку винищила на теренах нашої держави радянська влада зі своєю політикою атеїзму. Аргументують на 32 псалом Давида: «Прославляйте Господа на гуслях, співайте Йому на десятиструнній псалтирі. Співайте Йому пісню нову, співайте радісно, з піднесенням».

Тож нам варто навчитись не лише просити щось в Бога, а й як цар Давид оспівувати і звеличувати Його. Але часто люди не готові відкрити своє серце, бо вони бояться потрапити в пастку. Нас навчили, що християнство повинне бути стриманим, тому у нас виникає страх перед усім невідомим.Принагідно зазначимо, що дозвіл на проведення курсів надав Архиєпископ і Митрополит Львівський  УГКЦ Ігор (Возьняк). А християнство – це не лише догми та закони, а насамперед – любов до Бога.

Після молитви Прослави ми зазвичай розбивались на менші групки для обговорення та дискусії. Учасників ділили здебільшого за віком по 6-9 людей. Моя група розміщувалась у церкві на місці, де в майбутньому буде хор (нагадаю, церква ще недобудована). Там нас пригощали печивом з чаєм і всі могли відверто поговорити. Дівчата-аніматори завжди намагались створити приємну атмосферу для бесіди, вони запалювали свічки, молились з нами, ставили питання. Мої друзі, бо тепер я можу назвати цих людей саме так, обговорювали лекцію, висловлювали свої позиції з тих чи інших питань. Люди там були справді щирими, всі розповідали про своє життя. На кожній лекції було винесено окреме питання, яке потім обговорювали і в групках. Одні з перших тем були: в чому сенс людського життя, що є щастя та чи існує насправді Бог?

Окрім звичного графіку занять, організатори завжди намагались придумати для нас щось особливе, наприклад, дискотека в стилі 90-тих. В майбутньому нас ще чекає незабутній вікенд в горах. Найбільше запам’яталось, як аніматор нашої групи підготувала передбачення. В моєму йшлось: «Щоб уникнути аварій у своєму житті, дозволь Богу бути водієм».

Поки що найбільш вражаючим було саме шосте заняття.  Історія про те, чому помер Ісус. Усі мали змогу засвідчити присутність Бога. «Ми грішимо, але знаємо, що який би гріх не зробили – ми прийдемо до сповіді, і нам це пробачать. Але чому так відбувається? Ісус був принесений в жертву (як раніше це було ягня), бо за гріхи кара – смерть, має пролитись кров, щоб ми були знову чисті. І тут Бог який нас любить, віддає свого сина для цієї жертви. Ісус бере всі гріхи на себе, кажучи дияволу: «Давай, ти відпустиш усіх людей, а натомість вб’єш собі мене». І диявол дуже радіє – бо він вб’є Бога, і він думає, що тут він переможе, але диявол погано знав писані закони: якщо помре невинна людина, то все розвалиться – смерть буде переможена, а людям буде життя вічне», – коментує прослухану лекцію одна з учасниць курсів Віра Пархуць.

Для учасників, які відвідували курси під час заняття відбулось Прийняття, це наче друге народження. Бо, як каже апостол Павло: «Живу вже не я, а живе Христос у мені». Словами не можливо передати цю атмосферу, тому приходьте і на собі відчуйте милість та ласку Божу.

Данило Петрів пройшов РУАХ двічі, наразі продовжує брати активну участь в підготовці курсів.  На перше заняття хлопець потрапив випадково: до їхньої школи прийшли місіонери і запропонували у четвер (РУАХ завжди проходить саме в цей день) відвідати курс. Спочатку він вагався, бо мав тренування, але коли дізнався, що тренування скасували, побачив в цьому знак і  наважився з друзями все таки піти. «Я з самого дитинства вважав себе християнином, бо ходив до церкви, старався виконувати заповіді. Я народився в такій християнській сім’ї. Тому не можу сказати, що курс кардинально змінив моє життя, бо це християнський курс, а основи віри дали мені батьки. Але він дав мені дуже багато друзів, таких справді братів і сестер у Христі, доповнив мої знання про Бога, бо в церкві можна дізнатись не все, ну і впевнився у вірі», – зізнається Данило.

Молодіжні курси РУАХ тривають вже протягом п’яти років. За це час організатори встигли побувати у різних містах та селах не лише в Україні, зокрема у Відні, Кракові, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Чернівцях, Новояворівську, Дрогобичі, Винниках, Чорткові, Красилові, Жовкві, Давидові та Павлові.

Участь в курсах є безкоштовною. Наступна зустріч відбудеться у четвер, 8 грудня 2016 року, о 18:00 год., в храмі св. Софії — Премудрості Божої (м. Львів, вул. Козельницька, 2а).

Підготувала: Оксана Владига

Фото:  Олександра Роден