Бог може зробити чудеса в нашому житті, навіть якщо ми добре проживемо хоча б один день Адвенту.
Ось 10 простих способів в останні дні Адвенту не випустити з уваги найважливішого й відкритися на те, що Бог хоче сказати у цей час. (Це насправді можливо!).
Я знаю, деякі з вас можуть подумати: «Ну, я нічого не зробив у цьому Адвенті, то можу вже облишити це».
Не залишай!
Адвент полягає не в тому, щоб бути досконалим. Бог може зробити чудеса в нашому духовному житті, навіть якщо ми добре проживемо навіть один день Адвенту.
У цей період літургійного року головне — уповільнити темп настільки, щоб бути здатним зайняти позицію слухання. Ми сповільнюємось, аби послухати, тому що Бог хоче сказати нам щось важливе в цьому, такому багатому на зміст, літургійному періоді. А коли ми зупиняємося і приймаємо дозу тиші в нашій буденності, то відкриваємося на те, що Бог хоче нам сказати.
Ось декілька простих стратегій, які я використовую, щоб зберегти спокій під час біганини, допомоги у приготуванні радісних — хоча й шалених — різдвяних концертів, іспитів, випічки печива з монахинями (ок, я це люблю) і звичайної редакційної роботи у виданні паулісток.
- Ідіть на прогулянку. Коротка прогулянка займає 10‑15 хвилин. Але короткий відпочинок на природі заспокоює нас і допомагає пристосуватися до ритму світу природи. Птахи й дерева не кидаються від однієї речі до іншої.
- Випийте чашку чаю або кавиі нічого не робіть у цей час: це здається простим, але скільки з нас можуть нічого не робити хоч би п’ять хвилин? Не телефонувати. Не дивитися телевізор. Не розмовляти. Не читати. Не працювати. Не листати Інтернет. Просто сидіти. П’ять хвилин: стільки часу є у всіх.
- Прочитайте Євангеліє дня двічі, а потім виберіть слово чи фразу, яка впадає у вічі: це фактично Lectio Divina, стара чернеча форма молитви для людей зайнятих. Якщо у вас немає часу для регулярного читання Біблії ані щоб пройти всі етапи Lectio, просто прочитайте Євангеліє і присвятіть хвилину, щоби запитати Бога, над якими словами маєте сьогодні роздумувати протягом дня.
- Виберіть один вечір на тиждень і не використовуйте електронних пристроїв. Почитайте книжку, поговоріть із другом, напишіть листа, але не чіпайте телефон, не вмикайте телевізор або комп’ютер! Це здається таким простим, але хто з нас насправді це робить? Поставте біля дверей кошик на цей один винятковий вечір і покладіть у нього всі ґаджети. Замовте піцу, пограйте в якусь гру; нехай це буде особливий вечір, проведений із тими, кого ви любите, й нехай вам не перешкоджають жодні екрани.
- Внесіть зміни до свого плану дня: це трохи невловиме, але я з’ясувала, що незначна зміна в моєму графіку допомагає оговтатися від нервового поспіху, який я відчуваю. Якщо ви зазвичай йдете на обід о 12‑й годині, спробуйте піти на п’ять хвилин раніше і приділити цей час на щось просте, хоч би на те, щоби піти на обід повільно. Або написати коротке повідомлення комусь, кого ви любите, просто скажіть «Привіт!»
- Проведіть час із дітьми:діти — чарівні створіння, які ще не підпали тискові часу. Ви ніколи не побачите дітей, які з тривогою дивляться на годинник і журяться: «В добі замало годин!» Коли ми проводимо час із дітьми, це допомагає нам вскочити у тепер — єдиний момент, вартий проживання, а не жити вічно в майбутньому.
- Подивіться у вікно або на небо, хоч одну хвилину на день: Скільки разів на день ви проводите тільки хвилинку, щоби подивитися крізь вікно на сніг, що падає, або слухаєте крапотіння дощу? Чи просто дивитеся на хмари, які пливуть по небу? Іноді, коли я йду великим містом, просто зупиняюся на тротуарі й дивлюся вгору (так, я загроза для безпеки, не беріть мене нікуди з собою). Коли люди навколо поспішають, я думаю: «Я хочу бути людиною, яка дивиться на небо». У цьому Адвенті будьте людиною, яка дивиться на небо.
- Спечіть або приготуйте щось смачне: іноді ми готуємо страви просто для їжі, а іноді готуємо майже побожно. Виберіть один вечір і приготуйте для себе чи для своєї родини щось нове й просте, і нехай приготування їжі буде просто приємним.
- Налаштуйте будильнику телефоні на ранок, день та на вечір. Коли він задзвонить, зупиніться на хвилину й посидьте у тиші або відмовте просту молитву: у нас є різноманітні пристрої, які нас займають, але вони також можуть допомогти нам молитися. Є багато різних католицьких додатків для молитви на розарії, Літургії годин тощо. Але це не завжди працює, бо потрібно відкрити програму. Ось чому іноді щось таке просте, як будильник, може нам ефективно нагадати про молитву. Просте.
- Подумайте про те, що вводить вас у стрес, і подякуйте за це: якщо ваші діти зводять вас з розуму, скористайтеся моментом, щоб сказати: «Дякую Тобі, Боже, за моїх прекрасних дітей». Якщо це робота — зупиніться і скажіть: «Дякую, Тобі, Боже, що у мене є робота, і що завдяки ній я можу себе утримувати». Якщо це навчання: «Дякую за мою здатність до навчання і те, що навчаючись, я зростаю в стількох різних напрямках». Якщо хтось хворий, зупиниться і скажіть: «Дякую, Господи, за цю людину, яку люблю». Якщо ми робимо паузу, аби зрозуміти, що наш повсякденний стрес є по суті прихованим благословенням, навіть якщо він болючий, — це допомагає нам тривати в мирі.
А що допомогло тобі звільнитися в цей Адвент й почути голос Божий?
Джерело: CREDO