Блаженніший Святослав: Папа з нами, ми маємо переконати українців у цьому

Папа запевнив, що він з нами. Тепер ми маємо переконати в цьому українців, заявив Глава УГКЦ Архиєпископ Святослав (Шевчук) на пресконференції в Римі.

Про це повідомляє КАІ.

Він пригадав зустріч Франциска з учасниками Синоду УГКЦ. «У нас була важлива зустріч зі Святішим Отцем, Папою Франциском. Дві години братерського, відкритого, чесного та справжнього діалогу. Папа переніс свою зустріч з нами на годину саме для того, щоб дати нашим єпископам можливість висловитися, виразити свою думку та засвідчити те, що вони переживають. Єпископи Одеський, Донецький, вигнаний у Запоріжжя, Харківський. Папа вислухав нас і сказав: Можливо, у вас є сумніви, з ким Папа, але я вас запевняю, що я з вами. Ці слова Папи: Запевняю вас, що я з вами були посланням розради. Тепер нам належить переконати наших громадян у цьому посланні та добре його донести», – сказав Верховний Архиєпископ Києво-Галицький.

На запитання про слова радника Президента України Михайла Подоляка, який охарактеризував Франциска як філоросіянина, голова УКГЦ послався на свою розмову з послом України при Святому Престолі, який заявив, що це його «приватна думка», а не позиція української влади.

«На мою думку, громадська думка в Україні вважає, що ми не повинні зневажати наших друзів, тому що без глобальної підтримки міжнародної спільноти Україна не виживе», – сказав ієрарх. Тому так важливо «передати послання, яке ми отримали від Святішого Отця».

Водночас він підтвердив дані, наведені київським римо-католицьким єпископом Віталієм Кривицьким, і визнав, що «публічний імідж Папи Римського в Україні знищений». До російського вторгнення він був релігійним лідером, якого поважали найбільше. За опитуваннями, 45-52% українців вважали його речником правди та моральним лідером. Наприкінці минулого року ця популярність знизилася лише до 6, а то й 3 відсотків. «Але після цього нещодавнього непорозуміння я не можу сказати, скільки українців сьогодні заявляють про повну довіру до публічного іміджу Папи. Це справжня проблема Католицької Церкви в Україні», – сказав верховний греко-католицький Архиєпископ.

Запевняючи щодо повної єдності з Римом і Папою, він додав: «Ми заплатили дуже високу ціну за цю єдність, сьогодні ця католицька і вселенська спільнота є силою виживання нашого народу».

 

* За словами Подоляка, якщо оцінити останні заяви Папа Римського** неупереджено, то видно, що вони беззастережно заохочують агресивний імперіалізм***, є аплодисментами кривавій ідеї «руського миру».

«Франциск заохочує людиноненависницьку ідеологію путіна, його схильність до геноциду. Доводиться питати, що таке католицька церква, що таке християнство. Схоже, Папа знову став інструментом російської пропаганди. Саме спираючись на тріаду Петра-Катерини-Сталіна, російська армія приходить вбивати українців. Папа підносить їх, а путін використовує їх, щоб знищити нашу ідентичність», – сказав він.

** У відеозверненні до російської молоді 25 серпня Папа Франциск заявив: «Ви — нащадки великої Росії: великої Росії святих, правителів, великої Росії Петра I, Катерини II, тієї імперії — великої, освіченої, (країни) великої культури та великої людяності. Ніколи не відмовляйтеся від цієї спадщини».

***Понтифік відкинув звинувачення, що казав про імперськість Росії, запевнивши, що мав на увазі культуру.

“Я не мав на увазі імперіалізм, коли говорив це, я говорив про культуру, а передавання культури ніколи не є імперіалістичним, ніколи; це завжди діалог, і я говорив про це”, – запевнив він додавши, що “говорячи про велику Росію, можливо не стільки в географічному сенсі, скільки культурному, мені згадалося те, що нас вчили в школі: Петро І, Катерина ІІ… що, мабуть, не зовсім правильно”. “Не знаю. Нехай історики скажуть. Але це було доповнення, яке спало мені на думку, бо я вивчав це в школі”.