«Чевоний носик» як знак милосердя і радості

14859718_1121038737980466_7138149772588291416_o2016 рік у Католицькій Церкві названо роком Божого Милосердя. Впродовж цього часу ми дедалі більше розмірковуємо про жертовність та благодійність. Важливо також говорити про чималу кількість соціальних проектів, які мають на меті допомагати і вкладати частину серця і тепла у благодійність. Сьогодні більше розкажемо про фестиваль добра «Червоні носики», який відбудеться у Львові 27 листопада 2016 року, призначений для допомоги онкохворим малюкам. Про ідею фестивалю та загалом стратегію благодійності в Україні говоримо із керівником проектів Благодійного фонду «Запорука» Яриною Хомцій.

Пані Ярино, розкажіть про діяльність свого фонду?

Наш фонд називається «Запорука». З 2008 року ми працюємо у Києві, з 2010 року – у Львові. У нас є дві основні програми діяльності – це допомога онкохворим дітям і мігрантам. Ми підтримуємо Національний інститут раку, Клініку нейрохірургії дитячого віку та Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Останній заклад розташований у Львові на вул. Дністерській. Там ми працюємо з онкохворими дітьми у відділенні гематології та інтенсивної хіміотерапії, де лікують злоякісні захворювання крові. Впродовж проведення фестивалю «Червоні носики» (а це вже чотири роки поспіль у Києві та Львові) ми забезпечували різні потреби медичних установ, з якими ми працюємо. Наприклад, створили дитячий простір у відділенні львівської лікарні – ігрову кімнату. Інший фестиваль дозволив придбати ліки і вагу-крісло, яка дає  змогу набагато точніше дозувати сильні хіміопрепарати. Завдяки минулорічному фестивалю ми придбали дороговартісне діагностичне обладнання до лабораторії медичного центру. Фестиваль стає все популярнішим, тому визначаємо для себе все амбітніші цілі. Порівняно з першим фестивалем минулорічний збір коштів зріс більш, ніж у 15 разів і склав 163 тис. грн. Для того, щоб досягати цілі, потрібно провести чималу діяльність. Як можна долучатись до цього проекту? Один із способів – прийти на фестиваль. У нас є запрошення на захід, які ми також розповсюджуємо через львівські школи. Ми організовуємо велике дійство для сімей з дітьми – майстер-класи і забави для малюків, а також їхніх батьків. Кожна благодійна пожертва – це частинка до досягнення великої мети. Особливо хочемо висловити подяку управлінню освіти Львівської міської ради, яке вже другий рік поспіль допомагає у розповсюдженні запрошень.

15007592_1129670580450615_1140060852_o

Чим ви здивуєте на цьогорічному фестивалі?

Просила б більше розповісти про заходи фестивалю працівника нашого Фонду, психолога Мар’яну Нич, яка безпосередньо займається організацією цього проекту.

Мар’яна Нич:

14976342_637091406471592_7960090670667343616_oНа фестивалі у нас буде близько тридцяти майстер-класів: це ліплення з червоної глини, мандали, техніка ниткографії, виготовлення прикрас, брошок, дизайнерських речей, розфарбовування пряників, майстер-клас з петриківського розпису, техніки валяння, виготовлення іграшок, прикрас, брелоків, ялинкових прикрас та багато інших. Кожна дитина зможе забрати додому певний подарунок, виготовлений власними руками. Крім цього ми сформували територію розвитку і відпочинку для батьків. У нас працюватимуть спеціальні консультанти, які зможуть надати інформацію для матусь і татусів: консультації з приводу спілкування і виховання дітей, догляду за їхнім здоров’ям, правильне харчування, спорт, корисні звички. Також буде функціонувати територія різних активностей – спорту, руху, танцю: чотири види боротьби, дитяча і доросла йога, сучасні запальні танці, активні руханки. Працюватиме територія для малят, які прийдуть з братиками і сестричками, тому для них буде ще одна можливість для розвитку і гарний відпочинок для матусь. Ще у нас буде салон краси – розпис хною, фейс-арт, заплітання косичок. Організуємо і велику територію гри – футбол, настільні ігри, медіатека, лего, сучасні технології для малюків, адже ігри мають розвивати і збагачувати.

15060217_1129670583783948_2147401945_o

Чому ваш фестиваль називається «Червоні носики»?

Ідея «Red Nose Day» народилась у Великобританії  ще у 1988 році. Ця ініціатива працює доволі багато років. У світі збирають мільйони на благодійність. Ідею започаткувала британська неурядова організація Comic Relief. Подібні проекти працюють у різних країнах, зокрема у наших найближчих сусідів. Скажімо ми переймали досвід Польщі. «Червоний носик» працює на благодійність – з цього приводу є багато жартів і веселощів, він підіймає настрій, дарує тепло і приємність. Для тих, хто хоче допомогти, існують різноманітні способи. Серед них – за благодійну пожертву отримати «червоний носик» і сфотографуватися у ньому, потім виставити фото у Фейсбуці, почепити плашку з повідомленням про фестиваль, і таким чином поширювати ідею. Завдяки нашій організації чимало українських зірок підтримали цей проект  – Дзідзьо, Арсен Мірзоян, Тетяна Литвинова, Фоззі і Фагот з ТНМК та інші. Ми пропонуємо долучалися до нас всім, щоб розповісти про ініціативу своїм друзям. Також маємо чимало благодійних сувенірів, підготовлених саме до цього фестивалю: еко-блокноти, горнятка, футболки, еко-торби, м’які іграшки. Сувеніри прикрашають милі зайчик і жирафа з червоними носиками, яких розробила дизайнера з Івано-Франківська Наталія Найда.

15046379_1129670540450619_311206714_n

Яка цьогорічна ціль збірки?

Цього року наша ціль – велика, яка виходить поза межі фестивалю «Червоні носики». Починаючи з 2014 року, нам багато говорять про потребу покращити санітарні умови у лікарні на Дністерській. Робоча назва нашого проекту – «Концептуальне  оновлення дитячого відділення» – це забезпечення оновлення дитячої території сучасними і якісними матеріалами, яке враховує зарубіжні стандарти – організація навігації відділення, м’які меблі, комфорт, матеріали, приємні на дотик. Це має бути яскравий, затишний, комфортний дитячий простір. Окрім того, прагнемо забезпечити емоційний комфорт – наш психолог Мар’яна Нич тричі на тиждень відвідує хворих дітей. Тобто, варто працювати не лише на фізичну, але емоційну атмосферу, адже важкохворі дітки мають зберігати настрій на боротьбу. За нашими підрахунками для цієї ініціативи варто зібрати більше, ніж два мільйони гривень. Частину прагнемо зібрати на фестивалі, а також залучатимемо спонсорів та меценатів, компанії, для яких може бути цікавим  прояв соціальної відповідальності. Компанії можуть, для прикладу, подарувати двері, меблі, вікна. Ми шукаємо організації, що можуть це зробити. Варто сказати, що вже маємо домовленості про першу підтримку,. Тому запрошуємо долучатись до нас і разом допомагати діткам, ділячись радістю і теплом власних сердець, адже разом ми можемо багато!

Детальніша програма свята і новини події – на сторіці ініціативи у соцмережах: www.facebook.com/rednosedayua

P.S. Якщо хтось з батьків та малят зацікавився фестивалем «Червоні носики» і захотів би провести день з користю, жертвуючи онкохворим діткам, може звертатись за запрошеннями до офісу «Запоруки» за адресою – м.Львів, вул.І.Франка, 15. Робити добрі справи – ніколи не пізно!

Юліана Лавриш

Фото: Ольга Тарасович, Сергій Талочко,

а також світлини зі сторінки “Red Nose Day”