Сьогодні, 4 грудня, розпочинається десятий фестиваль «Ніч у Львові», який триватиме впродовж вихідних. На львів’ян та гостей міста очікують незабутні екскурсії вечірнім Львовом, вистави, концерти та інші різноманітні дійства. Загалом відбудеться понад 100 атракцій. Духовна велич Львова обрала десятку цікавих заходів, які збагатять Вас і культурно і духовно.
1. Відкриття екскурсії “Стежка Чернеча” у парку “Знесіння”.
4, 5, 6 грудня
20:00
Місце зустрічі: вул.Чернеча гора (біля дитячого майданчика).
Ціна: 40грн. Запис на екскурсію за номером: 0977124695
Екскурсію буде проводити монах, який відведе учасників до оглядового майданчика, де відвідувачам відкриється чудовий краєвид нічного міста. Далі Черешневим Гаєм учасники пройдуть до Церкви Вознесіння Господнього, яка є символом парку. Нічна подорож завершиться на оглядовій вежі. Все це буде доповнюватися неймовірно цікавими історіями та легендами про парк .З собою потрібно мати зручне взуття.
2. Вистава “Радуйся. Напіви до Богородиці” в рамках проекту “ІРМОС. Давні духовні напіви України”.
4 грудня
19:00
Театральный центр «Слово і голос», вул. Городоцька, 38.
Вартість: 70 грн.
Вас очікує співоча вистава у виконанні Наталії Половинки, Юлії Цвях та Назара Романюка. Ірмос – літургійний жанр давньоукраїнської духовної музики, який поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть.
3. Костюмовані екскурсії підземеллям музею історії релігії “В гостях у князя Лева
4 грудня
19:00, 20:00, 21:00
Музей історії релігії, пл. Музейна,1.
Ціна: 35 грн. Квитки можна придбати в касі музею перед екскурсією.
Театралізована екскурсія в підземеллях, що колись було підкладом (нижній, цокольний поверх) княжих палат Лева Даниловича, який у 1270 році заклав на цьому пагорбі княжий двір. Тут ви можете дізнатись про князівську в’язницю, побут монахів, їхню історію, їхню святиню. Підземелля приховують безліч таємниць, в цих товстих стінах можуть бути сховки зі скарбами, таємні ходи, адже вони і надалі залишаються незвіданими, відкривши для нас лише частинку своїх загадок.
4. Вечір духовної музики в домі Грушевських.
4 грудня
19:00
Музей Михайла Грушевського, вул. І Франка, 154.
Вхід вільний.
У цей вечір співатиме хор церкви Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ (вул. Личаківська, ), у виконанні якого прозвучать духовні твори: Кирило Стеценко “Благослови, душе моя, господа” ; Микола Леонтович “Отче наш”; Петро Гончаров “Достойно є”; Михайло Вербицький “Хваліте Господа з небес”; Гордон Йонг “Алилуя”; Володимир Файнер “Милість миру”; Дмитро Бортнянський “Богородице, до Тебе нині прибігаєм “; Покаянна молитва. Духовна пісня; “Через поле широкеє”. Стародавній лірницький кант невідомого автора XVI ст. в обробці Дмитра Котка; “Моліться, люди, всі до Бога”. Духовна пісня; Микола Лисенко, Олександр Кониський “Молитва за Україну”.
5. Спеціальна програма в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького
4 грудня
20:00
Національний музей ім. А. Шептицького, пр. Свободи, 20.
Ціна: 40 грн.
2 in 1 – візуальне та аудіо мистецтво в одній події. Екскурсія виставкою Національного музею ім. А. Шептицького та концерт гурту Cherry Band.
Етнічний фольк-гурт зі Львова Cherry Band утворився 2011 року. Акустичні та електронні інструменти дозволяють експериментувати в стилях folk, pop folk, indie folk. Cherry Band популяризує серед молоді традиційні народні мотиви – пісні лемків, гаївки, колядки, щедрівки, народні пісні Західної України, а також має в репертуарі власні тексти.
6. Нічні тематичні екскурсії у Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського!
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського, вул. Листопадового Чину, 11.
– “Сакральна тематика у творчості Олекси Новаківського”. Інтерактивний концерт від гурту “Троє Зілля”.
5 грудня
18:30
Ціна: 50 грн.
Гурт «Троє Зілля» стартував у 2014 році у Львові. У гурті всього лиш 3 людини, але у піснях ви можете почути бандуру, вокал, дарбуку, укулеле, клавіші, металофон, гармоніку, джембе, доллі, сопілку…
– Екскурсія “Роль символів у творчій спадщині Олекси Новаківського”.
6 грудня
18:00 – 19:00
Ціна: 10 грн.
Однією з талановитих, але маловідомих постатей в Галичині був Олекса Новаківський — художник, який належить до генерації митців, що творили на початку ХХ ст. Народився він 14 березня 1872 року в багатодітній сім’ї. Перші уроки малярства отримав в Одесі в художника-декоратора П. Климента. Згодом, впродовж 1892 – 1900 років з дворічною перервою навчався в Краківській академії красних мистецтв. Працював художник з різними матеріалами: полотном, дошкою, картоном, фанерою… Переважно роботи виконані олією.
7. Нічні екскурсії у Гарнізонному храму свв. апп. Петра і Павла
4, 5, 6 грудня
19:30 – 00:00
Гарнізонний храм ім. Петра і Павла, вул. Театральна, 11
Добровільна пожертва -15 грн.
– Екскурсії старовинними галереями Гарнізонного храму
Охочі зможуть піднятися у храмі на висоту 20 метрів та ознайомитись зблизька з музичним інструментом: органом XVIII ст., зокрема, більше дізнатись про систему його функціонування, оглянути автентичні «повітряні міхи», спробувати «дмухнути» в органні труби.
Окрім цього, відвідувачі зможуть пройтися бічними навами хорів: саме там, де молились учні давньої Єзуїтської колегії. Не менш цікавою для відвідувачів стане розписана шафа початку XVII ст., обклеєна математичними розв’язками та конспектами, яким уже понад 200 років.
Кожні 20 хвилин відбуватиметься збір усіх охочих у лівій частині храму.
– Нічні екскурсії підземеллями Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла
Підземелля Гарнізонного храму набагато старші за саму споруду. В них збереглись залишки будівель, які походять з княжих часів. Підлогу, вимощено печаткою – цеглою, технологія виготовлення якої застосовувалась у ХІІ-ХV cт. На арках можна зустріти залишки фресок, якими були розписані елементи споруджень підземелля. Однією з найстаріших пам’яток є алебастровий саркофаг ХVІІІ століття, що призначався для архиєпископа Вижицького.
Тривалість екскурсії 20-30 хв.
8. Екскурсія найдавнішими церквами Львова «Княжий Львів»
4-5 грудня
19:30, 20:00
Збір біля Лялькового театру, площа Данила Галицького, 1
Вартість: 15 грн.
Цю екскурсію можна назвати історично-сакральною, адже екскурсовод буде розповідати про найдавнішу історію Львова і показуватиме храми того періоду.
9. Екскурсія чудотворними іконами «Дорога правди і добра»,
5 грудня
19:00
Початок біля входу в церкву Андрія, пл. Соборна, 3.
Вхід вільний. Попередня реєстрація.
Захоплююча мандрівка різноманітними святинями, які відкриють християнське обличчя міста Лева. Учасники екскурсії обов’язково відвідають храми св. Андрія Первозванного та Пресвятої Євхаристії, храм Верховних Апостолів Петра і Павла та Латинський кафедральний собор.
10.Вірменські духовні співи та екскурсія собором.
4, 5, 6 грудня
20:00, 21:00, 22:00
Вірменський кафедральний собор, вул. Вірменська, 7.
Вартість: 10 грн.
Учасники зможуть насолодитися неймовірним співом та дізнатися непересічну історію Вірменського собору Львова.
Підготували Ольга Фабін, Анна Грапенюк