Нещодавно у Центрі митрополита Андрея Шептицького відбулася відкрита лекція «Міжрелігійний діалог у 21 столітті: освітні ініціативи, інклюзивний досвід та перспективи соціальних реформ».
Спікером виступила Еліз Бразел, координатор проектів та програм в Університеті Калгарі (Канада), департамент “Віри та духовності.
Захід проводив Інститут екуменічних студій спільно з релігійним інттернет-ресурсом «Духовна велич Львова» та Центром міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас». Захід проводився в межах 11 Екуменічного Соціального Тижня.
На початку заходу лекторка коротко розповіла про себе. За словами Еліз, у неї українське коріння – її предки емігрували до Канади. Зараз вона працює в університеті у Калгарі у сфері міжрелігійного та міжкультурного діалогу.
У своєму університеті Еліз працює з молоддю: спільно зі своїми колегами допомагає «будувати плюралізм в студентському середовищі». За словами спікерки, в Канаді питання релігійної приналежності вважається досить інтимним, не прийнято запитувати до якої релігії ти належиш. Саме тому потрібно працювати зі студентами.
Праця Еліз полягає у тому, щоб допомогти студентам пізнати як будувати відносини між людьми різних культур та релігій, і як знання одне про одного можна використовувати для спільного блага.
За словами канадійки, вона зрозуміла, що Бога можна пізнати не з книжок, а тільки з в праці з людьми. Саме з цієї причини вона розпочала роботу з мігрантами в будинку «Romero hause», який розташований в Торонто. Ідея цього дому, започаткованого сестрою-монахинею, полягає в тому, щоб прийняти кожну людину з християнським милосердям.Еліз працювала близько з 32 людьми, яким допомагала адаптуватись. Вони спільно працювали над різними проектами.
Великий вплив на життя канадійки справила її шефиня, яка допомогла побачити світ по-новому. Оскільки, за словами Еліз, вона виховувалась у такій релігійній традиції, згідно з якою вона завжди мала відчувати сором за свої вчинки та слова.
«Робота в цьому центрі була моїм першим міжкультурним та міжрелігійним досвідом, з якого вона почерпнула надзвичайно багато корисного для себе», – підкреслила спікер.
Після року роботи з мігрантами, Еліз Бразел взяла участь у стипендійній програмі в Ванкувері, основна мета якої – зупинити малярію та навчитись бути відкритим до прийняття інших людей. Учасники стипендії були поділені на кілька груп, Еліз належала до тієї групи, яка поїхала до Африки. Завдяки цій стипендії вона познайомилась з багатьма новими людьми, пізнала інші культури та релігії, навчилась співпрацювати разом.
Досвід участі у різних міжрелігійних та міжкультурних проектах приніс нашій гості багато досвіду, з яким вона щиро поділилась з нами.
Підготувала Ліна Пономаренко
Фото Валентини Євтушок
Джерело: http://www.ecumenicalstudies.org.ua/