Згромадження отців-оріоністів налагодило якісну роботу з неповносправними людьми. Зараз у Парафії Божого Провидіння, що на вулиці Лінкольна, 12, перебуває 3 людини з обмеженими можливостями. Також діє майстерня для неповносправних людей, але на літній період вона закрита. Протягом літа Згромадження відвідувало 300 дітей. Зараз щодня отці приймають 40-50 дітей – з 15.00 до 21.00 год.
«Хто пригадує цю частину міста десять років назад, тут було сміттєзвалище. Все почалося з невеликої каплички, яку збудували отці Оріоністи які приїхали до Львова на запрошення нашого блаженнішого Любомира Гузара і сьогодні вони служать в греко-католицькому обряді, ця територія отримала нове дихання, сьогодні збудована нова споруда де цього літа 300 дітей з навколишнього району проводили свої веселі канікули, також є опіка над неповносправними, є можливість розвитку, тому що діти сюди приходять, як до себе додому і вони мають теплоту, повагу, пошану. Враховуючи ту співпрацю, яку має Львівська міська рада з церквами це дуже важливо, тому що церква все більше і більше бере на себе соціальної відповідальності й церква є нашим хорошим партнером – це тисячолітні традиції, і саме головне є Божа ласка, є велика любов до людини, якщо подивитись на ці нові приміщення, які збудовані з теплотою, з любов’ю наскільки все продумано, наскільки все грамотно тому треба вчитися і вчитися. Все це важливо сьогодні коли ми маємо війну, люди призиваються, йдуть служити, є їхні діти і треба сьогодні дбати про всіх, дбати про дітей, щоб вони могли також сьогодні бути тут. Як відомо церква дуже активно працює для того, щоб була допомога нашим воякам в АТО, і кошти збираються, і матеріальні цінності, і звичайно опіка, дуже важливо, щоб жодна родина сьогодні не була забута, ті хто скерували своїх дітей, батьків в зону АТО»,- зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
«Нас завжди добре, приємно приймали у Львові, допомагали вирішувати наші проблеми, які виникали у нас тут. Дякуємо, що дали нам можливість працювати з дітьми, з неповносправними – це є наша харизма і ми дуже раді бути тут, будемо допомагати як зможемо», – о. Еджідіо Монтанарі, ігумен спільноти св. Луїджі Оріоне Згромадження Отців Оріоністів, ієромонах.
«Такі заклади дуже важливі, тому що місто має ресурс – залучені кошти громади і це робиться на церковній основі, тобто з душею і це є центр проживання. Тут особи з особливими потребами не лише мають майстерні та задіяні в роботі, але й можуть перебувати цілодобово, що полегшує життя їхнім батькам, зокрема цих три особи, які тут проживають, їхні батьки не мають фізичної змоги їх доглядати тому для них це великий дарунок. Звичайно є альтернатива такому центру – інтернати, але ми всі розуміємо, що проживання тут і в інтернаті, якість догляду, інтеграції в суспільство – зовсім відрізняються», – наголосила Оксана Рубай, в.о. керівника Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Інформаційна довідка
Оріоністи присутні в 33 країнах по всьому світу. З жовтня 2001 року в місті Львові перебувають отці-оріоністи.
Їхня пасторальна місія полягає в освіті, благодійництві і допомозі, яка фокусується в трьох конкретних напрямах:
1) Пасторські служіння й урочистості. Греко-католицькі та Візантійські літургійні обряди.
2) Діти та молодь. Ораторія та молодіжний центр.
3) Бідні та неповносправні. “Карітас”, Аптека, дім для неповносправних та навчально-професійна майстерня для них.
Парафіяльна громада “Божого Провидіння” (канонічно зведена у 2009р.) співпрацює разом з релігійними громадами монахів і молодих семінаристів (кандидатів).
Зараз у Львові є два священики: отець Еджідіо Монтанарі і отець Морено Каттелан. Вони живуть у громаді з трьома кандидатами-семінаристами: Володимиром, Юрієм та Андрієм, і з двома молодими людьми з обмеженими можливостями: Михайлом і Андрієм. Четвертий кандидат, Іван, поїхав до Італії для продовження навчання.
12 березня 2009 року відкрита “Майстерня Оазис-Оріоне”. Майстерня приймає десятки молодих людей (хлопчиків та дівчаток), які є неповносправними, для того, щоб розвивати їх творчі здібності, щоб бути разом у певний час дня і проводити добре час.
Окрім ручної праці (намиста, браслети, сумки,картини …) “друзі”, які відвідують майстерню, мають можливість здійснити екскурсії, зустрічі з колегами з інших майстерень, брати участь у святах та інших розважальних заходах. Майстерня має двох операторів: Наталя Жулинець (координатор) і Володимир Бузак .
Відкрита весь рік з понеділка по п’ятницю, з 10.00 до 15.00 години
Укомплектована трьома найманими працівниками, які допомагають десяткам молодих людей.
Неповносправні виробляють маленькі іконки, намиста, браслети, вітальні листівки, плетуть сумки, прикрашають пляшки, каміння, тощо.
Вони продають свої вироби на ринках і в парафії. Також отримують невелику щомісячну зарплату.
У планах побудувати нові і більші майстерні та два будинки, де неповносправні зможуть проживати.