До Львова прибуде частка мощей святителя Ігнатія Брянчанінова

ignatij_brianchaninov-05У ніч з 30 червня на 1 липня 2017 року, на нічну Божественну літургію, яка буде звершена в Свято-Георгівському кафедральному храмі УПЦ м. Львова, прибуде для поклоніння частка мощей свт. Ігнатія Брянчанінова.

Довідка  

Святитель Ігнатий Брянчанінов (в миру – Дмитро Олександрович Брянчанінов) – єпископ православної церкви, знаменитий теолог і проповідник.

Народився 5 (18) лютого 1807 року у старовинній дворянській родині Брянчанінових. З дитячих років він відчув схильність до молитовних трудів і самоти. Але, за наполяганням батька, Дмитро (мирське ім’я майбутнього святителя), поступив в Військове інженерне училище Петербурга, яке з відзнакою закінчив у 1826 році.

Однак світської і офіцерської кар’єри він вважав за краще прийняття чернецтва і подав прохання про відставку, яка була задоволена лише після важкої хвороби. І відразу ж після одужання, він став послушником в Олександро-Свірському монастирі, потім перейшов до Оптиної пустені. 28 червня 1831 році Димитрій Брянчанінов був пострижений в чернецтво з ім’ям Ігнатій в честь священномученика Ігнатія Богоносця, через кілька днів був висвячений в сан ієродиякона, а ще через три тижні, був висвячений в сан ієромонаха, тобто прийняв сан священика. Через півроку він був визначений настоятелем Пельшемського Лопотово монастиря. І ще через півроку, 28 травня 1833 року, ієромонах Ігнатій був возведений в сан ігумена і відразу було запропоновано настоятельство в Ніколо-Угрешському монастирі. Але в його долю втрутився імператор Микола I, який встановив інакше, доручивши йому управління Троїце-Сергієвою пустинню під Петербургом, для її відновлення. 1 січня 1834 року, в Казанському соборі Санкт-Петербурга, ігумен Ігнатій був зведений в сан архімандрита. 27 жовтня 1857 року архімандрит Ігнатій був хіротонізований на єпископа Кавказького і Чорноморського.

З самого дитинства і до кінця своїх днів, єпископ Ігнатій (Брянчанінов) відрізнявся видатним здібностям і працьовитістю. Незважаючи на безліч службових турбот, свтятитель Ігнатій завжди знаходив час для чернечого діяння, перекладав твори древніх Отців Церкви і працював над томами своїх творінь.

Знову він серйозно захворів і був змушений просити звільнення на покій. У 1861 році його прохання було задоволено і він попрямував в Костромську єпархію в Ніколо-Бабайський монастир. Там він вів усамітнене молитовне життя і займався письменницькою діяльністю, створивши відомі праці “Принесення сучасному чернецтву”, “Отечник”, “Слово про смерть”, виправляв ранні свої праці, вів переписку з духовними дітьми. Помер єпископ Ігнатій 30 квітня 1867 року.

6 червня 1988 єпископ Ігнатій (Брянчанінов) причислений до лику святих. Перед канонізацією, 26 травня 1988 року, мощі єпископа Ігнатія були урочисто перенесені до Свято-Введенського Толгського монастиря в Ярославлі, де покояться і понині.

День пам’яті свт. Ігнатія (Брянчанінова) відзначається 13 травня за новим стилем.

Джерело: Львівська єпархія УПЦ