Добірку книг про Іслам подарували бібліотеці Франкового вишу

Коран в українському перекладі, “Іслам в Україні”, “Татари Волині”, “Українські просвітителі та Іслам” – ці та інші книги тепер є у фондах Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

Добірку книг передали гості з Ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада.

2


Ці видання переважно присвячені діяльності Центру, розвиткові філософської думки, традицій, історії та культури мусульман в Україні та світі. Про це розповів імам центру Мурат (Сулейманов):

“У нас є невеличкий план відвідувати міські бібліотеки і надавати літературу, щодо мусульман в Україні. Звісно, що основна книга, яку ми передаємо – це Коран. Також важливий текст, що ми принесли, це “Шлях до Мекки”, автором якої є Мухаммад Асад, який походив зі Львова і був відомим релігійним діячем, політиком і зробив дуже великий внесок у світовий Іслам”.

3


Водночас представники Ісламського культурного центру переконані, що книга і у епоху Інтернету не втрачає своєї актуальності. Імам Мурат підкреслив:

“Інтернет потребує фільтрації. Людина, яка не знайома з Ісламом, може, наприклад, прочитати  у Інтернеті статтю, яка взагалі суперечить засадам релігії.  Тоді як добра книга може допомогти їх осягнути. У нас у мусульман, рекомендовано, щоденно читати Коран в оригіналі, тобто арабською. А людина, яка цією мовою не володіє, то читає у перекладі. Бо у особи, яка щодня не відкриває Коран, серце стає сухим. Тому ми намагаємося щоденно читати, хоча би півсторінки”.

1

У Науковій бібліотеці Франкового вишу радіють подарункам. І нагадую, що зараз у книгозбірні триває ювілейний тиждень.

Фото: Зульфіє Яг’яєвої