Духовні локації під час «Ночі у Львові» (Фоторепортаж)

Олена КавкунНа вихідних, з 10 до 12 липня 2015 року, тривав промоційно-туристичний проект «Ніч у Львові». Впродовж трьох ночей музеї, храми, театри та інші локації міста відкрили свої двері для відвідувачів.Цього року літній проект відбувся під гаслом духовності. Також кожен з трьох днів мав свою тематику: театр, музика, кіно.

У Гарнізонному храмі львів’яни та гості міста побували у хорових навах храму на висоті 20 метрів та ознайомитись зблизька з музичним інструментом: органом XVIII ст. А ще відвідали екскурсію підземеллями

Під час фестивалю відбулася також ексклюзивна екскурсія чудотворними іконами «Дорога правди та добра», під час якої учасники відвідали шість давніх храмів Львова: Успенську церкву, церкву св. Андрія, Латинський кафедральний собор, Вірменський собор, храм Пресвятої Євхаристії та Гарнізонний храм свв. апп. Петра і Павла. Захід проводився в рамках реалізації проекту «Духовна велич Львова».

nIGHT_KOV_8694_a

Ще однією духовною локацією під час фестивалю «Ніч у Львові» став Національний музей ім. А. Шептицького там “Театр у кошику” показав виставу “Я йду, Христе!” за мотивами листів митрополита Андрея до своєї матері. В ролі Мирополита Андрея – Володимир Губанов, в ролі матері – Лідія Данильчук. До речі, будинок по вулиці Драгоманова 42., в якому тепер розташований музей, був придбаний за власний кошт А.Шептицьким в 1911році. На стіні “Тайна вечеря” художника Михайла Бойчука. Сюжет зосереджується на переломному моменті, коли молодий Роман Шептицький (у майбутньому митрополит Андрей), приймає рішення йти духовним шляхом.

Під час фестивалю можна було також поглянути на Львів уночі з оглядового майданчику на вежі храму Св. Ольги і Єлизавети. Почути вімеенські духовні співи та здійснити екскурсію Вірменським собором.

11713860_834967413253128_7484513090454643206_o

А ще дізнатись історію найстаріших церков міста в рамках екскурсії «Княжий Львів» та долучитись до екскурсії в храм Всіх Святих Святопокровського жіночого монастиря (монастир Бенедиктинок) та побувати в найбільшому музеї української писанки.

Загалом впродовж вікенду відбулося понад сотню нічних заходів. За словами організаторів, літню «Ніч у Львові» відвідало близько 25 тисяч гостей зі Львова, України та з-за кордону.

Фото: фб-сторінка фестивалю Ніч у Львові, фб-сторінка о. Степана Суса