Міжнародний Центр Діалогу (KAICIID) вже четвертий рік поспіль продовжує діяльність унікальної Програми з Міжрелігійного Діалогу. Її мета – інтенсивне викладання методик діалогу, комунікації, участь у міжрелігійних зустрічах, щоб стипендіати могли використовувати цей досвід у майбутньому в своїй міжрелігійній праці, досвідженнях, впроваджувати ці практики у своїх органіазціях.
У 2018 році участь у такій конференції взяли стипендіати з 18-ти країн, представники 6-ти релігій, зокрема Християнства, Юдаїзму, Ісламу, Буддизму, Індуїзму тощо. Курс включає у себе й он-лайн навчання. Цьогорічний тренінг відбувся у Відні.
Участь у цьогорічному заході взяв Тарас Дзюбанський, директор Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу “Лібертас” у м. Львові.
“Значна частина тренінгу була зосереджена навколо фокусного діалогу з представниками інших релігій та культур, досліджуючи діалог практично та теоретично. Учасники відвідали міжрелігійні зустрічі та святі місця для декількох релігій. Крім того, Інтернет-курси були розроблені компанією KAICIID для підготовки цих фахівців, для сприяння діалогу та співіснування, а також для набуття додаткових навичок, з якими учасники цієї ініціативи можуть впровадити такі методики у свої установи та громади. Цей тренінг ставив перед нами завдання подолати стереотипита помилкові уявлення про інші релігії”, – розповів Тарас Дзюбанський.
Оскільки цей мікро-грантовий проект розпочався 3 роки тому, стипендіати KAICIID провели 110 ініціатив, які охопили понад 7 тис. людей безпосередньо у всьому світі.
Випускники цієї програми мають можливість активно співпрацювати та комунікувати й у сфері соціальних мереж, отримувати консультації та підтримку.
Щороку в програму концентрується на міжнародній та регіональній групах. Наразі регіональний фокус було змінено в Південно-Східної Азії до арабського регіону, а в 2018 році буде також навчатися регіональна група з Африки.