2 квітня під патронатом паломницького центру “Покров” Львівської Єпархії УПЦ КП, відбувся візит учасників львівського обласного фонду соціального захисту і реабілітації сліпих до Львівського Історичного Музею у відділ старовинної зброї “Музей-Арсенал”.
На прохання отця Романа Мануляка спільнота людей з вадами зору мала змогу не лише послухати історію, але й на дотик відчути і уявити як виглядає зброя і як її застосовували.
«Здавалось б, як можна музей зброї поєднати з паломництвом і взагалі із Церквою, адже наші виїзди носять в першу чергу духовний характер. Однак завідувач відділу “Музей-Арсенал” Бреннер Лілія Давидівна, і старший науковий працівник відділу Процак Тарас, зуміли донести нам і показати зброю з такого боку, який цікавив саме нашу групу» – зазначив о. Роман.
Під час екскурсії, яка розпочалась з Цокольного приміщення Музею, паломники змогли на дотик відчути копії холодної зброї, а саме мечі, булави, перначі, списи і алебарди, які були в зручному розташуванні для них. Люди які є повністю незрячими з захопленням говорили що це вперше в музеї в них є така можливість, оскільки вони звикли до голосу працівників “експонати не торкати” а власне дотик для таких людей і є дуже важливим.
Більшість музеїв закордоном облаштовані для людей з особливими потребами, і приємно що у Львові музейні працівники переймають корисний досвід, від колег із закордону.
Після відвідин Цокольного приміщення група перейшла за екскурсоводом в експозиційний зал Арсеналу, де були виставлені вже оригінали експонатів, і тут учасники мали змогу доторкнутися до гармат, послухати історію про гармати Апостолки, відлиті в честь святих апостолів з їхніми зображеннями, послухати про скульптуру Архангела Михаїла який вражає сатану, дізнатись про зображення християнських символів на зброї, і на захисних обладунках.
«Приємно що екскурсовод зосередив розповідь на духовності, підкреслив що лицарі складали присягу, “жити бездоганно перед Господом і людьми”. Лицарські заповіді базувались на християнських чеснотах – бути віруючим християнином, охороняти Церкву і Євангеліє, захищати слабких, любити Батьківщину, берегти чистоту моралі, бути щедрим, боротись проти зла і захищати добро, тощо» – розповідає о. Роман Мануляк.