«Музика, не згадуючи ні про що, може сказати все», – наголошував про значущу духовно-лікувальну функцію музики відомий письменник Ілля Еренбург. А й справді, піднімаючи неодноразово тему рутинності в житті у рубриці «Кінематограф», нерідко в нашому житті нам доводиться не тільки спостерігати за сірістю наших буднів, а й однією і тією ж мелодією. Знову і знову, ставлячи свої певні переживання на «replay» / «повтор», чи не докладаємо зусиль, щоб додати трішки інноваційних тональностей у наших справах? Чи не приглушили за горою термінових справ та різних шумів за вікнами – свого внутрішнього голосу, який, немов Google Maps, вказує нам безпомилково на певну точку призначення?… Чи ще не пізно відтворити це все знову для особистісного перезавантаження?…
Якраз щось подібне довелося пережити головним героям фільму «Август Раш»… Історія починається тим, що у дитячому будинку росте талановитий Еван Тейлор, який, як і всякий у дитбудинку, відчайдушно мріє розшукати батьків і вірить, що зможе знайти їх завдяки музиці, яку чує з дитинства. «Послухайте! Ви чуєте? Музика! Я чую її всюди: в поривах вітру, в повітрі, в променях світла – вона всюди. Все, що потрібно, – просто відкритися. Все, що потрібно, – просто слухати», – розповідає із величезним ентузіазмом Еван.
Батьки хлопчика музиканти, але його мати справді не знає, що син живий. Адже Еван був бажаною дитиною, який опинився в сирітському притулку за примхою свого діда. Згодом Тейлор викликає симпатію у соціального працівника, коли заявляє, що не бажає бути усиновленим. У прагненні якнайшвидше знайти батьків Еван втікає з притулку і починає грати на вулиці, вірячи, що його батьки почують його і відразу ж дізнаються про нього.
Однак на вулиці він потрапляє під опіку «Колдуна» («Чаклуна»), який дає хлопчикові нове ім’я – Август Раш. Тим часом, мати Евана дізнається правду і починає пошуки сина. Августу належить багато чого пережити, але всюди його виручає природний талант, завдяки якому він протягом деякого часу відвідує навіть елітну музичну школу…
Час йде, бажання знайти батьків у Евана зовсім не зникає, але чи зможуть вони впізнати його, навіть якщо зустріч відбудеться? І чи стане музика тим містком порозуміння після довготривалих і виснажливих пошуків?…
«Знаєш, що таке музика? Це нагадування Бога про те, що в світі є щось важливіше тебе», – зокрема йдеться у фільмі.
Фільм «Август Раш» (англ. August Rush) — драма режисера Кірстен Шерідан 2007 року, з Фредді Гаймором, Кері Рассел та Джонатаном Ріс-Майєрсом у головній ролі. Головне гасло вдало передає зміст самої ж кінострічки: «Неймовірна подорож рухається зі швидкістю звуку».
«Музика надихає весь світ, постачає душу крилами, сприяє польоту уяви; музика додає життя і веселість всьому існуючому… Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього піднесеного», – влучно зазначив відомий давньогрецький мислитель та засновник філософської школи Платон. Тож, мабуть, варто деколи відчути музику не лише у своїх навушниках, відокремившись від усіх, а й ще у всередині себе?…
Тому редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам натхненних осінніх вихідних. Нехай у вашому серці завжди палає любов та лине мелодія доброю. Бажаємо приємного перегляду та гарного настрою!
Оксана Войтко
Джерела: http://kinogo.club, https://my-hit.org, https://uk.wikipedia.org