Фільм «Куди йдеш?»: як знайти дорогу до праведності

273994_500x800x250Цими днями ми мали нагоду відзначати святість апостолів Петра та Павла, а також будемо вшановувати постаті святих Володимира і Ольги, які попри гріховність та жорсткість, зробили великий внесок для утвердження християнства в історії для наших предків. Шлях народу до Бога, м’яко кажучи, був непростий і тернистий, однак того вартий. Як зазначав російський релігійний філософ та один із основоположників екзистенціалізму в Росії Мико́ла Олекса́ндрович Бердя́єв: «Християнство не тільки віра в Бога, а й віра в людину, у можливість розкриття божественного в людині». Тож який він – цей шлях до навернення і як не зійти з вірної стежки, зможе показати лише час…

Мабуть, щось подібне переживають герої відомого польського фільму «Куди йдеш?» («Камо грядеши?»), оскільки дія кінокартини відбувається ще за часів римського імператора Нерона, 63-66 рр. н.е., який звинувачував перших християн у підпалі Рима. Саме в цей час з’являються перші історичні свідчення розповсюдження християнства, пов’язані з перебуванням в Римі і мученицькою смертю апостолів Петра і Павла. Оскільки ні в чому не винних людей розпинали на хрестах, обливали палаючої смолою, кидали в клітки до диких тварин та перетворювали в «живі факели»…

3e9325ee73e1a0e4e0ccf64c08058779У той час, повернувшись до Риму, після трьох років служби, офіцер Марк Вініцій зустрічає Лігію, яка є прийомною дочкою відставного воєначальника, і закохується в неї. Вона натомість є істинно віруючою в нову релігію – в християнство, і більше того, переконує Марка прийняти нову віру. Проте послідовників нової релігії чекає важке випробування в особі імператора Нерона, бо, як вже зазначалося, він оголошує їх винуватцями пожежі в Римі. Тому Вініцій робить все, щоб врятувати Лігію та її сім’ю від переслідування, але люди Нерона беруть у полон їх разом з іншими християнами та кидають на розтерзання левам…

2001_4_bОднак Нерон, дізнавшись про те, що воєначальники повстали проти нього, втік з Риму. Недалеко від міста, почувши стукіт копит і подумавши, що їдуть за ним, імператор за допомогою свого слуги накладає на себе руки. Тим часом, апостолу Петру на виході з Риму з’являється Христос: «Камо грядеши, Господи?», – на що Ісус відповідає йому: «Раз ти залишаєш народ Мій, Я йду в Рим, щоб Мене розіп’яли вдруге». Тоді апостол Петро повертається до Риму, де приймає мученицьку смерть на хресті.

«І я Його бачив, і був Він, як світло блаженства для наших сердець. Ми повірили, що Він воскрес! Що моря висохнуть, гори перетворять в порох, але Його слава – не пройде вовіки», – наголошував апостол Петро у своїй промові напередодні.

Тож чи зможе Вініцій завоювати серце коханої Лігії, стати християнином та захиститися від Нерона? І як не втратити віру та моральні принципи перед обличчям смерті?

Фільм «Камо грядеши» (церк.-слав. Куди йдеш?; оригінальна назва лат. Quo vadis? перекладається так само) – екранізація однойменного роману польського письменника Генрика Сенкевича режисером Єжи Кавалеровича 2001 року. У ролях: Павло Делонг, Магдалена Мельцаж, Богуслав Лінда, Міхал Байор, Єжи Треля, Францішек Піч, Кшиштоф Майхжак та багато інших.

Напевне, у кожного з нас бували в житті моменти, коли ми не знали чи у правильному напрямі рухаємося і що робити далі. Саме у такі невизначені та крихкі періоди хочеться знайти якусь опору для роздумів і переживань, щоб отримати натхнення для подальшої дії. Скоріше за все, Господь буде підказувати нам правильний шлях, однак як навчитися розпізнавати його знаки? Мабуть, до кожного він підбирає свій ключик для порозуміння.

Тому редакція сайту «Духовна велич Львова» бажає вам приємних вихідних, впевненості та натхнення на великі справи! Нехай ваш шлях буде унікальним, цікавим, неповторним і наповнений пригодами! Хай Господь завжди підказує вам вірні координати! =)

Оксана Войтко