У Львові презентували український переклад книжки-розмови Блаженнішого Святослава з отцем Паоло Асоланом. Презентація відбулася 31 травня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
«Скажи мені правду. Діалоги про сенс життя» — це книжка-розмова Блаженнішого Святослава з о. Паоло Асоланом, професором Папського Латеранського університету в Римі. Вперше вона вийшла у світ в Італії 2018 року і мала там великий резонанс, зокрема в інтелектуальному й церковному середовищах. Переклад на українську здійснив Центр італійської мови і культури Львівського національного університету імені Івана Франка спільно зі Секретаріатом Глави УГКЦ у Римі. Книжка вийшла друком у видавництві «Фоліо». Передмову до українського видання написав кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Ватикану, а післямову – Андреа Гальярдуччі, журналіст і ватиканський оглядач.
Зустріч із Главою УГКЦ у стінах Львівського університету з нагоди презентації його книжки відбувається не вперше. Попередня була у 2018 році з українським перекладом книжки «Діалог лікує рани» — розмови Блаженнішого із Кшиштофом Томасіком, журналістом і редактором польської Католицької інформаційної агенції.
У презентації взяли участь обоє співавторів, а долучилася до нього університетська спільнота та громадськість Львова. Захід розпочався вшануванням пам’яті всіх, хто віддав життя, захищаючи Україну у війні з росією від Революції Гідності до сьогодні, зокрема викладачів, студентів і випускників Львівського національного університету. Окреме слово вдячності Блаженніший Святослав виголосив тим, хто працював над українським перекладом: перекладачам Тетяні Босій, Олені Горячук та Ірині Борусовській, о. Романові Островському, віцеректору Київської Трьохсвятительської семінарії, який став богословським редактором, та о. Андрієві Солецькому, керівнику Секретаріату Глави УГКЦ в Римі та відповідальному редактору книги.
Глава УГКЦ наголосив, що ідеєю автора — о. Паоло Асолана — від початку було те, що Україна має що сказати світу про те, що він втрачає — про сенси людського життя. Ба більше, Україна про ці сенси та цінності свідчить і п’ять років тому, і зараз. І світ починає це чути й розуміти. «Книжка про сенс життя в контексті війни — це, можливо, певна провокація і заклик. Бо ми бачимо сьогодні: якщо людина не знає в ім’я чого живе, то неспроможна боротися, не може терпіти. Переживши моменти облоги Києва, відвідуючи Бучу, Ірпінь одразу після звільнення, я питав себе: „Боже, чому? Чому це сталося? Який сенс того всього? Який сенс життя і смерті, який так драматично розкриває сьогодні перед нами війна?“» – зазначив Блаженніший Святослав.
Про правду і сенси людського життя співрозмовники, як духовні особи та науковці-богослови, говорили, перш за все, у контексті християнської віри, маючи перед собою не лише абстрактні ідеї, а й живий досвід і пережиття. Отець Паоло Асолан сказав, що книжка має багато рівнів, які залежать від пошуків сенсів та істини кожного читача — пошуків, які, за його словами, ніколи не вичерпають себе: «Християнська істина — не абстрактна теорія. Це, передусім, — жива особа Господа нашого Ісуса, який воскрес і живе посеред своїх. Тому її можна прийняти, зрозуміти й передати лише в межах цілісного людського досвіду, особистого і спільнотного, конкретного і практичного».