Годовиця запрошує на прощу до чудотворної ікони Матері Божої Утішительки

27-28 травня 2023 року село Годовиця святкуватиме щорічне Богородичне свято. З цієї нагоди всіх охочих кличуть на прощу до Годовицької чудотворної ікони Богородиці. 

Традиційно свято Годовицької Божої Матері випадає в останню неділю травня. Цього року воно по-особливому буде присвячене молитві за наших захисників та мир в Україні, а ще – уперше відбудеться у форматі прощі. Крім святкових богослужень, молільників чекають цікаві зустрічі та благодійний ярмарок. 

«Богородиця, прославлена в нашій Годовицькій чудотворній іконі, вважається особливою покровителькою всіх молодих подружжів та родин, їхніх нужд і потреб. Тому запрошуємо в першу чергу молоді подружжя, які мають різні потреби, особливо мріють про зачаття дітей, мають якісь певні візії, наміри, плани, в яких просять Божої допомоги, Божого благословення», – розповів «Духовній величі Львова» о. Юрій Цегельський, адміністратор парафії Успення Пресвятої Богородиці у Годовиці. «Цьогоріч, оскільки перебуваємо вже в другому році повномасштабної війни Росії проти України, будемо жертвувати нашу молитву до Годовицької Божої Матері за всіх наших воїнів, захисників і захисниць, які сьогодні стоять на обороні нашої держави, за їхні родини, за ті родини, які зазнали втрат, які постраждали внаслідок війни, щоби Марія, Годовицька Божа Матір – Утішителька, кожному втерла сльозу печалі, щоб за Її заступництвом ті рани війни, які є в серці кожного з нас, вдалося заспокоїти, загоїти і повернути усіх до повноцінного щасливого життя. Насамперед молимося до Марії як до Цариці Миру про швидкий, довготривалий, справедливий мир для нашої Батьківщини, нашого народу, нашої землі».

Отець Юрій зазначив – до Годовицької Матері Божої неодноразово звертаються молільники у різних потребах. Цьогоріч вони вперше отримають нагоду на особливий духовний подвиг – пішу прощу зі Львова до Годовиці. «Це буде нагода пожертвувати трошки свого часу, своїх фізичних зусиль, зробити якийсь певний духовний подвиг і пожертвувати це нашій Небесній Матері, випрошуючи для себе, для нашого народу, для наших воїнів особливі ласки», – підкреслив адміністратор Годовицької парафії.

Проща розпочнеться біля храму Христового Воскресіння у Львові і через села Скнилів та Басівку прийде до Годовиці, де увечері розпочнуться молитовні чування перед чудотворною іконою Божої Матері Утішительки. Зокрема, у пішу прощу вирушає спільнота «Українська Молодь – Христові». Зареєструватися для участі в прощі можна за посиланням: https://forms.gle/Mx4y8qJAGpCgHzy59

Ті прочани, які будуть мати бажання залишитись на неділю в Годовиці на урочисті святкування свята Годовицької Божої Матері, зможуть це зробити, взявши зі собою намети. Якщо ж такої можливості не матимуть – парафія організує нічліг у Народному домі чи в приміщенні школи. Тому всі охочі зможуть тут переночувати  і відтак в неділю взяти участь у продовженні духовної програми.

У неділю всіх учасників святкувань чекає великий ярмарок на подвір’ї перед храмом – тут своїми коштами паломники також зможуть долучитися до підтримки Збройних Сил України.

«Запрошуємо усіх охочих відкрити для себе Годовицю. Це прекрасне село, прекрасне передмістя Львова. Запрошуємо відкрити для себе Годовицьку чудотворну ікону Божої Матері – полюбити це місце і відтак тут духовно відновитися біля стіп Пречистої Діви Марії, яка чекає тут на своїх дітей», – підкреслив о. Юрій Цегельський.