Сьогодні, 7 квітня, християни східного обряду відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Пропонуємо Вашій увазі цікаві факти про історію, особливості храму Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ (вул. Пасічна, 83) та активну діяльність парафії.
Історія храму
Будівництво церкви розпочалось аж в далекому 1995 році та триває й до сьогодні. Зокрема отець Михайло Кравців розповів про отця Винника, який жив в ті часи, коли церква була ще в підпіллі. Він вважав, що на цьому місці, де була галявина, має бути церква.
У 2010 році храм був освячений Високопреосвященнішим владикою Ігорем, Архиєпископом і Митрополитом Львівським, а заснував парафію – отець Степан Гриньків приблизно 24 роки тому. Сьогодні адміністратором парафії є отець Петро Рак, з яким разом працюють 5 священиків і 1 диякон.
Спочатку храм планувався як двопрестольний, але оскільки коштів на це бракувало, тому в храмі на місці нижнього престольного храму вирішили побудувати катехитичну школу. В церкві є ризниця і захристія, а також окремо побудована офірниця (каплиця, де можна поставити свічку).
У храмі також є Богородчанський іконостас у стилі українського бароко, який був виконаний за проектом Андрія Скрентовича авторства Укрзахідпроектреставрації під керівництвом Олега Рішняка.
Спільноти храму та сучасне життя парафії
При храмі діє: бібліотека, церковний хор, катехитична школа, Молитовна спільнота «Матері в молитві», Апостольство Доброї смерті, Спільнота Преображення, Молодіжна спільнота «Віночок Марії», Братство тверезості, Братство Матері Божої Неустанної Помочі, Братство Молитви до Серця Ісуса, біблійне вивчення та доброчинна діяльність.
- Катехитична школа
Катехитична школа заснована 3 роки тому, на ній діти навчаються по програмі серії «З нами Бог». Вік дітей від 6 до 13 років. Навчання проводять катехити: миряни, сестри-монахині, брати-семінаристи, а також диякон. Зараз є 7 катехитів. Місцем для проведення занять служить Храм вірних, хори, захристія, парафіяльна світлиця, а також частково нижній храм. У катехитичній школі налічується близько 500 дітей, проте кількість дітей кожного року змінюється. До речі, більше половини дітей – це групи, які готуються до Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Діти навчаються з вівторка по п’ятницю після уроків, а в суботу впродовж цілого дня.
- При храмі діють два хори:
Чоловічий хор «Благовіст», заснований у 2009 році. Він нараховує близько 15 учасників. Керівник – п. Ярослав Кліщун. Співає щонеділі Святу Літургію о 12.00 год.
Мішаний хор, який складається з 30 осіб. Керівник п. Ольга Величкович. Співає щонеділі Святу Літургію о 10.00 год. Хор виконує релігійно-духовну й патріотичну тематику.
- Спільнота «Віра і Світло»
«Віра і Світло» — міжнародний християнський рух спільнот, який об’єднує осіб розумово неповносправних, їхніх батьків та молодь-приятелів. Члени спільнот зустрічаються, щоб ділитися труднощами та радістю, святкувати та молитися, підтримувати одні одних, зростаючи у дружбі, вірі та любові; спільно беруть участь у літніх таборах, реколекціях і прощах. На парафії зокрема нараховують 20 членів, які збираються тричі на місяць, а їх головою є Ольга Федорович.
- Спільнота «Віночок Марії»
Молодіжна спільнота «Віночок Марії», яка утворилась 11 травня 2004 року. Назва спільноти «Віночок або Німб Марії», говорить про чистоту і Святість Богородиці, до чого покликаний кожен з нас. Мета організації полягає у духовному розвитку особистості (Я і Бог, моє покликання). Спільнота нараховує 15 членів. Збирається щосуботи о 18.30 год. у Храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці під керівництвом диякона Ярослава Заричанського.
- Спільнота «Переображення»
Спільнота «Переображення» заснована 4 червня 2011 року. Метою спільноти є: поширювати Ісусову молитву серед вірних, жити в Ісусовій присутності, неустанно взиваючи Його Ім’я: «Господи Ісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного». Ісусовою молитвою прославляємо Пресвяту Тройцю, почитаємо Божу Матір, покровительку спільноти. Спільната нараховує 23 людей і збирається: кожної суботи та неділі, крім першої і останньої неділі місяця. Час: 17-00 до 18-00. Голова – п. Марія Шегинська.
- Архибратство Матері Божої Неустанної помочі (МБНП)
Архибратство МБНП молитовне братство головною метою, якого є поширення набожності до Пресвятої Богородиці, щоб за її заступництвом вимолити собі потрібних ласк, передусім ласки доброї смерті, вшановувати її особливо частим прийманням Пресвятої Євхаристії. Братство нараховує близько 120 членів. Збирається раз на місяць. Голова – п. Оксана Хутка.
- Братство «Доброї Смерті»
Братство “Доброї Смерті” – основна філософія Апостольства у словах: «Добре жити — це багато, добре померти — це все». На парафії братство нараховує 30 членів, вони збирається раз на місяць. Голова – п. Леся Лялька.
- «Товариство Апостольства Молитви»
«Товариство Апостольства Молитви» – молитовний рух людей, які почитають Христове Серце і якнайчастіше беруть активну участь у Божественній Літургії. Члени Товариства жертвують Богові свою щоденну молитву, а одночасно намагаються провадити просте й щире християнське життя.
Обов’язки учасників цих молитовних групи, які здебільшого складаються з 15-20 осіб і творять так званий молитовний гурток, не складні. Кожен бере участь у спільноті і освячується відповідно до свого прагнення й наскільки дозволяють обов’язки його стану. Апостольство Молитви нараховує близько 30 його учасників, які збираються раз на місяць.
- Театральний гурток
Театральний гурток, який займається підготовкою та організацією релігійних та національних свят, постановкою вистав, вечорів, вертепів тощо. Він нараховує близько 20 членів. Керівник – п. Леся Заричанська.
Володимир Качмар, Оксана Войтко
Використані джерела:
- uk.wikipedia.org
- bpb.org.ua
- розповіді отців храму
Редакція сайту “Духовна велич Львова” вітає усіх парафіян зі святом Благовіщення! Хочемо побажати усім Господніх благ на довгі, щасливі роки та благословення на ще більш активну і успішну діяльність храму!
Храм Благовіщення Пресвятої Діви Марії
Адреса: вул. Пасічна, 83, м. Львів, 79038, тел. (032) 251-39-22
Адміністратор: о. Рак Петро
Графік Богослужінь:
Будні:
8:00 Божественна літургія
9:30 Божественна літургія
18:00 Божественна літургія
18:45 Вечірня
Недільні та святкові дні:
8:00 Божественна літургія
10:00 Божественна літургія
12:00 Божественна літургія
13:30 Божественна літургія
18:00 Божественна літургія