Християнські ініціативи або коли мрії здійснюються. Львівський соціальний центр лише для дівчат

Центр для дівчатКолись давно в Канаді жив чоловік українського походження. Був той чоловік добрий і роботящий, проте так сталося, що не вдалось йому створити сім’ю. За життя він заробив великі статки. І от, помираючи, вирішив віддати половину багатства на благочинність в Україні, а саме для дітей. Його подруга, яка стала розпорядницею коштів, витратила багато часу, доки випадково не знайшла стареньку напіврозвалену садибу. За збігом обставин тут колись жив рідний дядечко покійного канадця. Так і почалась історія Соціального центру для дівчат.

Зараз це миловидний і приємний двоповерховий будиночок, що знаходиться на вулиці Равській, 4. Увесь персонал будинку складають три сестри служебниці, та собачка Лінда, яка є водночас і розвагою і сторожем будинку. Заклад створено для дівчат віком від 15 до 23 років, які пори всі нестатки родини, не зраджують своєї мрії – навчатись. Розрахований він на 24 дівчинки. Для багатьох з них він став другим справжнім домом.

Про мешканців будинку, умови поселення та функціонування розповіла сестра Дем’яна:

«Офіційно наш будинок відкрили лише в січні цього року. В березні з’явились перші мешканки. Влітку в нас розмістили дві сім’ї біженців. Повноцінне заселення ми розпочали лише з вересня. Наразі маємо тут 12 дівчат. Це дівчатка не лише з Львівської, а є ще з Волинської, Рівненської, Хмельницької та Тернопільської областей. Про нас дівчата дізнаються найчастіше з Інтернету. Правда, був один випадок, коли до нас скерували просто в автобусі якісь добрі люди.

Для того, щоб тут  поселитись необхідно подати копію паспорта, ідентифікаційного номера та документ, який засвідчує певний соціальний статус, а саме діти-сироти, малозабезпечені чи із багатодітної сім’ї. Під час оформлення дівчатка підписують документ, в якому вказуються правила поведінки та умови проживання».

Центр для дівчат 1

Як ми дізнались з бесіди, будинок існує за кошти меценатів, а щоб призвичаїти дівчат до відповідальності, ввели символічну плату за проживання – 10% від доходу. У даному випадку від стипендії. Проте, якщо дівчина немає змоги заплатити, то проживання для неї є безкоштовним.

«Намагаємось іти в ногу з часом, тому і встановили роутер. Дівчатам це потрібно для навчання. Правда час користування Інтернетом обмежений, для того, щоб дівчата вчились раціонально його використовувати » – розповідає сестра Дем’яна.

«Маємо плату за проживання. Але ця плата не включає оплату на харчування. Дівчата самі себе забезпечують ­ хтось привозить з дому, хтось тут на місці купує. Готують собі їсти на спільній кухні. Окрім кухні у нас є спільна їдальня. Тут в їдальні стоїть ще фортепіано. Іноді дівчата влаштовують собі концерти. Маємо на сьогодні двох піаністок і одну скрипачку. А ще у нас навчаються три дівчинки з Львівського державного університету життєдіяльності ­ вони в нас відповідальні за дисципліну. Взагалі дівчата в нас хороші! ­ тішиться сестра Дем’яна. – Самі стежать за чистотою в кухні, кімнатах, визначають чергових, проводять наради, на яких діляться своїми думками та ідеями».

Центр для дівчат 3 Центр для дівчат 2Окрім піаніно у будиночку є ще облаштовані комп’ютерна кімната, бібліотека і капличка. Також крім навчання сестри намагаються допомогти дівчатам зростати ще й духовно.

«Маємо спільні Літургії щосереди ввечері. Як самі розумієте, дівчата у нас різні, є навіть такі, що про релігію мало що знають, але ми намагаємось дати їм хоч якесь поняття. Правда, нікого ні до чого не змушуємо. Окрім того, хочемо влаштувати для дівчат спільну Святу Вечерю на католицьке Різдво. Тому будемо ще перед тим працювати над тайнами сповіді і причастя, щоб на Різдво всі висповідались» – розповідає сестра Дем’яна.

Дівчата тут проживають майже постійно. Переважно на вихідних тут залишаються всі мешканці. В кімнаті живуть по троє або четверо. У кожній кімнаті є душова та туалет.

Насправді атмосфера у Будинку для дівчат вражає. Все таке приємне і домашнє. Тут хочеться залишатись. Персонал і мешканці справляють враження справжньої міцної родини. Це більше схоже на великий сімейний будинок, а не на гуртожиток. Тут почуваєш себе частинкою міцної і люблячої родин, де завжди є на кого покластись і до кого звернутись.

Оля Королюк
Джерело: www.top10ugcc.org

Подібний Центр, ба навіть Готель діє у Львові і для хлопців, але про нього розповімо у наступній публікації.