13 вересня у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбудеться перший Львівський обласний форум “Українська сім’я: виклики і завдання”. Головним організатором є громадська організація «Платформа розвитку стосунків» за підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації, у співпраці з Українським католицьким університетом, Комісією УГКЦ у справах родини, Львівською Архідієцезією Римо-Католицької Церкви, представниками протестантських, мусульманських та єврейських спільнот, міських та обласних громадських організацій.
Головною метою заходу є об’єднати зусилля науковців, освітян, соціальних працівників, психологів, журналістів, просімейних активістів та волонтерів задля утвердження інституту сім’ї, популяризації сімейних цінностей, пошуку ідей та пропозицій для формування національної сімейної політики.
Про теми панельних дискусій Форуму, які необхідно відвідати у першу чергу “Духовній величі Львова” розповіла організатор, керівник ГО “Платформи розвитку стосунків” Ольга Матвійчук.
-Чому Форум сім’ї вирішили організувати саме у вересні, коли багато інших подій?
– Попередньо ми планували подію на травень. Але на організацію взяли замало часу і фізично не встигали якісно підготувати захід. Чому саме у вересні? Бо 16 вересня маємо День батька. І ми вирішили це частково приурочити. Оскільки усвідомлення батьківства, цінності батька в сім’ї є дуже важливим. Особливо сьогодні, коли наші брати, чоловіки, батьки захищають кордони на східних теренах. В цей непростий для нас час, ми б хотіли підкреслити цінність сім’ї, бо перш за все ми потрібні нашим рідним і близьким. Навіть в ситуації, яка зараз відбувається із Сенцовим, його найближчою підтримкою є стосунок з сестрою. Тому коли ми говоримо про сім’ю, то це також стосунок із братами, сестрами, дідусями, бабусями. З 2016 року “Платформа розвитку стосунків” своєю діяльністю сприяє розвитку близьких стосунків та популяризує цінність сім’ї.
-Які “родзинки програми” готуєте для Форуму?
– Це, мабуть для кожної цільової аудиторії буде щось своє. Особисто для мене і те, що я б порадила – це панель про сексуальну освіту у школах. Я, як громадський активіст за те, щоб була сексуальна освіта у школах. Інше питання – її наповнення. Мені залежить на впровадженні якісних програм незаангажованих в так звану гендерну ідеологію, а радше в біоетчному аспекті сексуального виховання. Адже говорити виключно про фізіологію і не говорити про духовний, моральний аспект – це є неправильно. На мою думку. Тому варто дискутувати на цю тему і краще усвідомлювати усі ризики та виклики перед юною молоддю. Також дуже цікава панель “Жіноче лідерство в контексті сім’ї”. Своїм досвідом у цій секції поділяться: Оксана Кочерган, Надійка Гербіш, Юлія Гвоздович, як активні жінки-лідерки і матері. Також очікуємо на представників від влади. Зокрема, на пані Уляну Дорош, місцеву депутатку та керівника одного із структурних підрозділів в ЛОДА. В цій панелі поговоримо про наш жіночий потенціал, але в контексті розвитку сім’ї. Тема жіночого лідерства сьогодні є доволі трендовою і багато організацій отримують не малі гранти на розвиток цієї теми.
Але будьмо обачними, щоб не було перегину в іншу сторону. Бо коли “прокачана” жінка, після чергового модного тренінгу застосовуватиме своє реактивне лідерство у побудові близьких стосунків, то нічого доброго з того не вийде. Тому, особисто для мене, важливо пам’ятати про свою місію, не лише як лідера в громадському середовищі чи менеджера проектів, а в першу чергу, усвідомлювати свою цінність в ролі дочки, сестри, дружини і матері. Наша сила у нашій слабкості, гнучкості та ніжності. І не я це придумала.
– Зокрема серед спікерів “Форуму сім’ї” буде доктор богослов’я і монах Роман Лаба.
-Отець Роман буде доповідачем у панелі “Потенціал релігійних спільнот у розвитку інституту сім’ї”. Я би не хотіла розкривати всі карти. Але отець буде говорити, не стільки про побудову близьких стосунків, скільки про сучасні загрози і виклики для сімей. Отець Роман хороший спеціаліст у своїй темі. Як зрештою, і кожен із представників релігійних спільнот, які будуть спікерами на цій панелі. І спілкуватимуться про соціальне сиріцтво, гендерну ідеологію, батьківство, чи подружнє консультування.
-Чи можна стверджувати, що Форум акцентує на тому, що духовність допомагає у побудові сім’ї?
-Не виключено. Особисто для мене не може бути побудови доброго стосунку у сім’ї без духовності. Інше питання, як ми розуміємо цю духовність. Як ми її сприймаємо, плекаємо. Чи ми свідомі того, що духовність також потрібно розвивати, який у нас стосунок із цією духовністю. Зараз дуже у тренді психологія, і це добре. Але психологія і психотерапія ніколи не зможе бути підміною чи задовольнити наші потреби у духовній сфері життя. Я про те, що з духовністю також потрібно працювати, її необхідно розвивати. Наш стосунок з Богом є дуже цінним. І це теж стосунок, який потребує часу та зусиль, як і будь-який інший стосунок. Чи це з рідними, чи з друзями чи з колегами в праці.
Фото з Інтернету