Історію можна досліджувати не лише за підручниками та переказами, а й за світлинами, а також листівками. Тож сьогодні пропонуємо поглянути у минуле кафедральних храмів нашого міста за допомогою листівок.
Архикатедральний Собор св. Юра УГКЦ (пл. св. Юра, 5)
Автором низки листівок присвячених Львову є польський художник Станіслав Тондос. На основі акварелей Тондоса 25 міських пейзажів Львова були видані у формі листівок у період 1899-1902 років, 1914-1915 років та у 1932 році. Ось наприклад його робота із зображенням Собору св. Юра
Латинський Катедральний Собор, Митрополича Базиліка-Санктуарій Успіння Пречистої Діви Марії РКЦ ( пл. Катедральна, 1)
Свято-Покровський Кафедральний Собор УПЦ КП (вул. Грушевського, 2)
На листівках зображено старий університет та костел св. Миколая (сьогодні Свято-Покровський кафедральний собор).
Храм Успіння Пресвятої Богородиці УАПЦ (вул. Руська,7)
На листівці справа зображення ансамблю будівель Волоської (Успенської, Руської) церкви, що розташована в центрі давньої руської дільниці Львова – на вул. Руській. Ліворуч будинок на розі вул. Руської, де в 1894-1905 рр. містився український “Сокіл”. Праворуч фрагмент будинку німецької гімназії (тепер школа №8) на вул. Підвальній.
Свято-Георгіївський Кафедральний Собор УПЦ (Короленка)
На листівці зображена православна церква Св. Георгія на вул. Францисканській (тепер Короленка)
Вірменський Собор (вул. Вірменська, 7/13)
Кольорова поштівка із зображенням куполу Вірменського собору у Львові, що спирається на 12-гранний барабан (архітектор Дорінг, 1356-1363 рр.). Відмінність львівського собору від традиційного типу вірменської церкви – це висота шатроподібного купола (у Львові він низький).
Підготувала Анна Грапенюк
Зображення: www.castles.com.ua, lwowskie.fotopolska.eu, lvivcenter.org, photo-lviv.in.ua