У відносинах між християнами та іудеями повинно бути більше конкретних справ, ніж слів, вважає кардинал Курт Кох, голова Папської ради сприяння християнській єдності і Комісії за релігійною діалогу з іудаїзмом.
“Не можна зупинятися на словах, зустрічах, конференціях, так як загальна духовна спадщиною іудеїв і католиків настільки велика, що не може бути виражена виключно добре сформульованими словами. Вона повинна виливатися в практичні дії “, – наводить слова ієрарха Ватиканське видання” L’Osservatore Romano “.
Кардинал Кох взяв участь у конференції, організованій в Римі Міжнародною радою християн та іудеїв (International Council of Christians and Jews) з нагоди 50-річчя декларації про відносини Церкви до нехристиянських релігій “Nostra aetate”.
Звертаючись до її учасників, голова Папської ради навів конкретний приклад християнсько-іудейського співробітництва. Він розповів, як після одного з спільних форумів, що проходив в 2004 р в Буенос-Айресі, прихильники християнства та іудаїзму зібрали велику суму грошей на допомогу бідним і нужденним, незважаючи на глибоку економічну кризу, в якій перебувала Аргентина. Ватиканський ієрарх підкреслив, що турбота про нужденних, до якої закликає як Новий так і Старий Завіт, повинен бути присутнім у співпраці між представниками релігій.
“У 50-річчя проголошення” Nostra aetate “, здається, треба визнати, що з тих пір у відносинах між іудеями і католиками відбулося маленьке диво, адже байдужість і протистояння перемінилися у співпрацю і доброзичливість. З ворогів і чужинців ми перетворилися на друзів і братів, як підкреслював Папа Франциск “, – зауважив кардинал Курт Кох.