30 червня Українська греко-католицька церква вперше відсвяткує день пам’яті блаженного священномученика Василія (Величковського). З цієї нагоди у його львівській квартирі-музеї відбудуться молитовні заходи, серед яких – зустріч з відомим львівським священником, співсвятителем якого був сам блаженний Василій.
У п’ятницю, 28 червня, та неділю, 30 червня, всі охочі мають можливість побувати в помешканні блаженного священномученика Василія – катедрі підпільної Церкви в самому центрі Львова, щоб молитовно вшанувати його пам’ять. П’ятничну молитву звершить архимандрит, доктор богослов’ я і доктор літургіки, ієромонах-студит, перекладач Біблії о. д-р Рафаїл Турконяк.
Як розповів «Духовній величі Львова» один зі співмісіонарів отців-редемптористів, що поширюють культ блаженного Василія (Величковського) Олег Чихарівський, цей гість у домі блаженного – не випадковий.
«Коли блаженного Василія Величковського вигнали за кордон після другого ув’язнення, він поїхав відвідати свою сестру до Югославії, пізніше – до Риму, щоб зустрітися з Патріархом Йосифом, а вже пізніше митрополит запросив його до Канади. І коли він перебував у Римі, то якраз відбулися свячення в студитському монастирі – Студіоні – за Римом, і в тих свяченнях Йосиф Сліпий висвячував отця Рафаїла, і в них брав участь як співсвятитель блаженний Василій Величковський», – розповів Олег Чихарівський.
Він зазначив, що о. Рафаїл зараз живе у Львові, минулого травня вже відвідував квартиру свого співсвятителя, тож зараз квартира-музей запросила його відслужити молебень та поспілкуватися.
Також читайте: Хранитель музею блаж. Василія (Величковського): «Я мовчав про це 10 років, більше не можу»
Це оригінальний підпис владики Величковського для о. Рафаїла з нагоди рукоположення. Фото: Духовна велич Львова/Олег Чихарівський
Зустрічі в музеї відбуваються у червні також не випадково, це місяць владики Василія: 1 червня – день його народження, 20 червня – річниця проголошення блаженного Василія покровителем пенітенціарного служіння УГКЦ, 27 червня – день беатифікації, що відбулася в рамках візиту в Україну Святішого Отця Івана Павла ІІ в 2001 році, а 30 червня – день відходу блаженного до вічності, який відтепер вірні святкуватимуть як день його пам’яті.
Крім того, червень – місяць набожності до Серця Христового, якою вирізнявся блаженний, а вже трохи більш ніж за тиждень, 7 липня, УГКЦ святкуватиме празник Матері Божої Неустанної Помочі – ікони, яку священномученик протягом всього життя дуже шанував і поширював її культ, а також написав книгу про неї, за яку був вдруге засуджений. Рукопис цієї книги чудесним чином зберігся і був виданий в час незалежності – її можна придбати в музеї разом із біографічними працями і спогадами про святого, а також іншою богослужбовою літературою та святим єлеєм освяченим на мощах ісповідника віри.
Відвідати квартиру-музей блаженного священномученика на площі Соборній, 11, кв. 3, можна з вівторка по суботу з 10:00 до 16:00. У неділю – з 13:00 до 16:00. Тут завжди експонуються особисті речі святого та відбуваються цікаві молитовні зустрічі.
Також читайте: Як була віднайдена книга бл. Василя (Величковського), яка налякала комуністів
Як у Львові вдруге ув’язнили блаженного Василія (Величковського)
«Тут говорили пошепки»: мандрівка до дому священномученика Василія (Величковського)