- Фріда Мері Обен “Едіт Штайн”.
Біографія католицької святої, філософині, учениці Гуссерля, життя якої трагічно обірвалося у газові камері. Відомо, що у юності вона залишила юдаїзм у якому виросла. Вся її юність минула у пошуках істини, яку вона розуміла як еволюцію пізнаня і у боротьбі за гідність жінки.
Два роки Едітслужить на фронті сестрою милосердя і бачить своїми очима таємницю страждання.
Все це скеровує її увагу на феномен релігії. Їй доведеться пройти ще довгий шлях до вступу до монастиря, однак своє подальше життя вона присвятить духовності.
2. “Сповідь св. Августина”.
Попри те. що цей твір дуже давній, він надзвичайно актуальний сьогодні, адже присвячений духовному пошуку людини, її ваганням, здатності відкрити духовні очі на бачення вищих сфер. Відомо, що св. Августин певний час перебував у секті маніхеїв, але це не принесло йому справжнього духовного спокою та миру.
Книга “Сповідь” змальовує грішну молодість Августина і його навернення в християнство. Вона вважається найпершою автобіографією коли-небудь написаною на Заході. Це неповна автобіографія, адже вона була написана Августином на початку 40-х років його життя.
3. “Святий Франциск Ассизький” Честертон К. Ґільберт
Томас Мертон ще не святий, але його життя було покроковим шляхом до святості.Цю книжку називають «сповіддю сучасного святого Августина». З часу свого першого виходу у 1948 році, вона перекладена понад двадцятьма мовами, а тепер вперше виходить українською.
Її автор, Томас Мертон, католицький священик, монах-трапіст, є одним з найвідоміших духовних авторів ХХ століття. В своїй книжці, непересічний митець та інтелектуал, розповідає власну історію пошуку Бога та віднайдення покликання.
Щирість оповіді та письменницький талант Мертона відразу спровокували цілу хвилю «католицького відродження» в США. Завдяки книжці, мільйони людей прийшли до віри, багато з них стали священиками та монахами.
Під час свого візиту до США у 2015 році Папа Франциск, виступаючи 24 вересня у Конгресі США, назвав Томаса Мертона в числі чотирьох людей, які втілюють найкраще з культури та історії Америки. Його ім’я прозвучало поруч з такими людьми як Абрагам Лінкольн, Мартін Лютер Кінг та Дороті Дей.
Проте «Семиярусна гора» є непідвладна ні часові, ні окремій культурі, вона належить до духовної скарбниці усього людства. А український переклад, який сьогодні пропонує видавництво «Свічадо», може додати багатьом людям сміливості у пошуку Істини.
5. Антоній Сурозький “Зустріч”.
Митрополит Антоній у підлітковому віці пережив особисту зустріч з Богом під час читання Євангелія. Як він зізнавався, захотів розібратися у питаннях віри і відкрив Святе Письмо, дуже сумніваючись, що воно промовить до нього. Однак сталося навпаки. Читання Божого Слова надихнуло докорінно змінити життя, а згодом і прийняти чернецтво. Книга “Зустріч” про те, що у нашому житті не буває “маленьких” зустрічей, а кожна людина, яку Бог посилає на наш життєвий шлях у цей момент є по-особливому цінною та вартісною.
У публікації використано матеріали видавництва “Свічадо”.