У Домі Франка відбудеться виставка “Янголи України”

У п’ятницю, 17 серпня, у Львові відбудеться відкриття виставки “Янголи України” львівської художниці Наталі Курій-Максимів. Відвідувачів запрошують у Дім Франка (вул. Івана Франка, 150), початок заходу о 16 год. Вхід вільний.

1

Як повідомляють організатори, ідея створення серії “Янголи України” виникла в Наталі Курій-Максимів у 2014 році (під час Революції гідності).

“Живописні образи, створені Наталією на склі, — веселі, замріяні, інколи меланхолійні чи задумані, але однозначно добрі, світлі, життєствердні… Першою була картина “Одеський янгол”, далі — охоронці Донбасу і Криму. До серії увійшли 25 картин. Кожна робота — це авторське бачення окремого міста і регіону України. Кожен ангел молиться за мир в Україні та кращу долю кожного українця”, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що Наталя Курій-Максимів — майстер художнього розпису на склі, якому характерна витончена, але складна техніка. Художниця бере активну участь у виставках з 2004 року. Наприклад, її персональні експозиції відбулися у багатьох містах України та навіть поза її межами, зокрема в Івано-Франківську, Львові, Житомирі, Дніпропетровську, Запоріжжі, Одесі, Києві та інших містах.

Довідка

Наталя Курій-Максимів народилася 23 березня 1987 року у Самборі (Львівська обл.). Дитинство провела в селі Верхнє-Висоцьке в Карпатах. Відтоді пробудилася любов до бойківського краю та українських традицій, які бабуся Анна, майстриня української вишивки, передала маленькій Наталі.

Роботи мисткині можна сміливо назвати мистецькою “етнографією” на склі – це авторська стилізація мотивів життя та побуту українського народу, фольклорні сцени. Поміж улюблених серій – ілюстрування народних українських пісень, сакральні мотиви.

Варто зазначити, що в результаті творчих пошуків Наталія Курій-Максимів віднайшла власну мистецьку мову в розкритті сакральних та народних мотивів, які опрацьовані крізь призму стилю народної ікони мальованої на склі у ХVIII – XIX ст. Художниця часто надихається творчістю українських майстрів наївного мистецтва таких, як: Марія Приймаченко, Ганна Собачко-Шостак, Катерина Білокур.

Деталі тут: https://www.facebook.com/events/286340258616895/?active_tab=about

Автор: Оксана Войтко, журналістка Департаменту інформації УГКЦ