Львів’яни зможуть відвідати лекції із вивчення єврейської культури

hhgggbbПрограма «Єврейських Студій» УКУ запрошує на інтенсивні міні-курси

 Наразі тривають такі заняття:

– Ярослава Грицака (УКУ) та Семьона Ґольдіна (Центр Невзліна, Єрусалим)

Метою курсу є прослідкувати як сучасні теорії націоналізму корелюють з історичним контекстом Центрально-Східної Європи і  практиками єврейських та українських національних рухів в XIX-XX століттях. Єврейські та українські історичні case-studies будуть порівнювані одне з одним і обговорені в  компаративному контексті сучасного дослідження, присвяченому теорії націоналізму в загальному і національним рухам Східної Європи зокрема.

Дати курсу: 26 вересня – 6 жовтня 2016 року

Час: 18.00 – 19.30 год.

– Набір на курси їдишу (початківці та заавансовані) та івриту (початківці та заавансовані), викладач – Ася Фруман (Харків-Львів)

Їдиш – мова на основі германського діалекту зі слов’янськими та івритськими елементами, якою розмовляли євреї Східної Європи, та, зокрема, Галичини до Голокосту. Їдиш був мовою єврейської преси, приватної кореспонденції, фольклору, модерністської літератури та частиною ідеології окремих єврейських партій, таких як «Бунд». Курс буде корисним для істориків, оскільки дасть змогу студентам читати джерела і допоможе глибше зрозуміти взаємозв’язки між єврейською та слов’янською культурами.

– Набір на курси івриту, викладачі – Владислава Москалець/Леонард Охочинський

 Іврит – до ХІХ століття мертва мова, вживана виключно в релігійному контексті чи в єврейському просвітництві. Єдина мова, яку вдалося повернути до життя на початку ХХ століття і якою розмовляють в сучасному Ізраїлі. Іврит може бути ключем як і до релігійних єврейських текстів, так і до провокативних творів Етгара Керета, ізраїльського кіно чи музики. Курс буде корисним як для істориків, оскільки дозволить студентам читати джерела, та і для широкого кола зацікавлених сучасною ізраїльською культурою.

Час занять – понеділок та середа, після 16.30 год. Місце – Козельницька 2а.

uku_logo_u

Інші спецкурси осіннього семестру-2016 р., на які можна записатись:

Спецкурси програми (осінній семестр 2016)

 – Націоналізм та національні рухи в Східній Європі: теорія та практика (єврейський та український контексти)

Проф. Ярослав Грицак,  Др. Семьон Ґольдін

(інтенсивний курс – 26 вересня – 6 жовтня 2016 року)

Метою курсу є прослідкувати як сучасні теорії націоналізм корелюють з історичним контекстом Центрально-Східної Європи і з практиками єврейських та українських національних рухів в 19-20 століттях. Єврейські та українські історичні case-studies будуть порівнювані одне з одним і обговорені в  компаративному контексті сучасного дослідження, присвяченому теорії націоналізму в загальному і національним рухам Східної Європи зокрема.

 Історія євреїв Східної Європи (перспектива Галичини): 13-18 століття

Викладач: Др. Святослав Пахолків (Інститут єврейської історії, Віденський університет (курс розпочинається після 1 жовтня) . Єврейська історія Галичини є невід’ємною складовою історії України. Понад вісім століть співіснування були справді довгим і складним історичним досвідом (longue durée). Поселення євреїв у Галицько-Волинському князівстві і в Польсько-Литовській Речі Посполитій, їхня самоорганізація, культура та стосунки з неєврейським оточенням відображені в ширшому суспільному та політичному контексті. Курс відбудеться у формі семінарів-дискусій. Відправною точною для дискусій будуть тематичні тексти до кожної з сесій.

– Aspects of Social History in Traditional East European Jewish Societ

Lecturer: Shaul Stampfer (Hebrew University of Jerusalem, Israel), (December 1 – December 10 2016) The social dynamics of the traditional East European Jewish community was influenced both by religious and cultural values and traditions and by their economic roles in society. In this course, attention will be given to how these factors played out in education, family patterns, demography etc.

Курси безкоштовні. Запис, а також детальніші інформація про розклад занять тощо – до Владислави Москалець lada28@ucu.edu.ua.