Напередодні Першої Світової війни Австро-Угорську імперію, зокрема Столичне королівське місто Львів, охоплює справжнісінька лихоманка перебудов…
Нові погляди на ріст та розпланування міста, тенденції та новації тогочасної архітектури, амбіції молодих зодчих – все це створило підгрунтя для числених конкурсів, обговорень, та розгляду нових проектів…
Храм Святої Анни, вперше зведений 1505 року, з давніх часів він був найвизначнішою спорудою цієї околиці Львова…
Історія давнього костелу – історія суцільних перебудов…
У 1673 році костел Святої Анни перебудовано в стилі бароко, проте вже сучасного вигляду святиня набула лише у 1730 році.
Разом із австрійськими реформами кінця XVIII ст. костел, у 1786 році, зазнає значних перебудов – у первісній апсиді, яку переробили у притвор, було вибито головний вхід і над ним збудовано дзвіницю… Головний вівтар перенесено на місце давнього входу з боку костельного саду.
Проектні вирішення цих реконструкцій на початку ХХ ст. вдалося відшукати професору Олександру Чоловському – відомому історикові, керівникові архіву, почесному директору музеїв Львова. Саме він, згодом, збереже для нас бароковий варіант храму…
У 1912 році у журналі “Czasopismo techniczne” були опублікувані результати конкурсу на проект нового костелу Анни у Львові. Імениті архітектори імперії взяли участь у цікавому конкурсі…
Незважаючи на те, що проектанти постаралися, на перешкоді їхнього варварського заміру зруйнувати первісну споруду під нову будову, став доктор Олександр Чоловський, голова Центральної комісії охорони пам’яток…
Сучасний, наближений до оригіналу XVII сторіччя, храм, є частинкою львівської історії та збережений зусиллями людини, що, незважаючи на владу та імена, зуміла відстояти інтерес громади подбавши про майбутні покоління…
За матеріалами: photo-lviv.in.ua